"מכחישים את הטבח בעזה" | צפו 

החוק נגד הכחשת הטבח: "עופר כסיף בחר שוב בצד של המחבלים"

חבר הכנסת כסיף שוב מעורר מהומות: במהלך דיון בועדת החוקה בנוגע לחוק נגד הכחשת הטבח, כסיף נימק מדוע הוא מתנגד לחוק ואף אמר שישראל מתכחשת לטבח שנעשה בעזה, כך הגיב לו יוזם החוק (חדשות, ]פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
כסיף היום בועדת חוקה (צילום: ערוץ כנסת)

בועדת החוקה נערך היום (שני) דיון סוער במיוחד, בנוגע להצעת החוק של איסור הכחשת טבח ה-7 באוקטובר, ח"כ עופר כסיף התנגד לחוק, יוזם החוק, ח"כ פורר תקף בחריפות.

הוועדה דנה כאמור בהצעת חוק איסור הכחשת טבח ה-7 באוקטובר של ח"כ עודד פורר, לקראת קריאה ראשונה. ההצעה ממליצה לקבוע עונש של חמש שנים על מי שמפרסם דברים המכחישים את הטבח או ממעיטים את ממדיהם או המפרסם דברים של שבח, אהדה או הזדהות לאותם מעשים.

כסיף ניסה לנמק את התנגדותו לחוק באומרו: "הכחשת הטבח והפשעים שנעשו ב-7 באוקטובר היא דבר נבזי, בלתי מתקבל על הדעת ומחליא, אבל יש להיאבק בה בכלים חינוכיים, תקשורתיים וחברתיים, לא באמצעות הפללה, בעיקר כאשר בצידה ענישה בלתי מידתית בעליל. מדובר בחוק פופוליסטי, פשיסטי ואנטי דמוקרטי שמטרתו רדיפה והשתקה, לא מאבק בהכחשה".

עוד אמר כסיף: "מעבר להשתקה, כמה צביעות יש פה מצד המציע הראשי ושותפיו, שהרי הם עצמם מכחישים את פשעי המלחמה שיש בעזה, את הטבח וההרעבה. ואם לא די בכך, הרי שהם גם מנסים בבריונות להשתיק את מי שמסרב להכחיש את הפשעים הללו. צביעות לאומנית טיפוסית. ‏לא יעזור להם - נרים את קולנו נגד כל טבח ופשע, יהיו קורבנותיהם ומחולליהם אשר יהיו".

דבריו של כסיף בדיון (צילום: ערוץ כנסת)

במהלך הדיון ציין ח"כ פורר כי "אין עוררין על כך שהשבת השחורה היא אירוע הטרור הגדול ביותר שנעשה נגד אזרחי מדינת ישראל ואנחנו חייבים להבהיר שהכחשתו היא מחוץ לתחום וכל מכחיש מבית ידע שהוא עובר על החוק."

במהלך הדיון תקף ח"כ עופר כסיף את ההצעה ואמר כי זו הצעת השתקה ושמגישה (ח"כ פורר) מכחיש את "פשעי המלחמה והטבח שנעשה לתושבי עזה".

בתגובה ענה לו ח"כ פורר: "בזמן שתומך המחבלים כסיף מאשים את ישראל בביצוע רצח עם, הבאתי לכנסת הצעת חוק שתאסור את הכחשת טבח שמחת תורה שביצע חמאס בתושבי ישראל. עופר כסיף, כרגיל, בצד של המחבלים."

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות