"לא ערוץ 2"

שר האוצר וראשי הוועדות התעמתו עם בני משפחות חטופים - איך זה נגמר?

תקרית אי הבנה נרשמה בוועדה לפניות הציבור כאשר אסתר, אמו של החטוף יגב בוכשטב ביקשה את רשות הדיבור. ח"כ יצחק פינדרוס ענה לה: "רוצים להעיף את ביבי?" | מהומה גם פרצה בוועדת חוקה, בזמן שכלתו של החטוף יורם מצגר, התפרצה לדברי אב לחטוף אחר, והוצאה מהדיון ע"י יו"ר הוועדה | שר האוצר התעמת גם עם משפחות חטופים בוועדת הכספים (פוליטי מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ד' בסיון תשפ"ד | 10.06.24

המתיחות הפוליטית בעקבות פרישת גנץ מהממשלה וסערת ההצבעה על רציפות חוק הגיוס חלחלה הבוקר גם לתוך דיוני ועדות הכנסת, כאשר בני משפחות חטופים הגיעו לדיוני הוועדות כדי להבליט על סדר היום הפוליטי את מצוקת החטופים השבויים בידי חמאס.

תקרית נרשמה בוועדת החוקה כאשר בת משפחה של חטוף הוצאה מהדיון לאחר שיו"ר הועדה נזף בה על שהתפרצה לדברי אביו ל חטוף אחר, גם בוועדה לפניות הציבור יו"ר הוועדה גער באמו של חטוף

(צילום: ערוץ כנסת)

במהלך הדיון בוועדה לפניות הציבור ביקשה את רשות הדיבור אסתר בוכשטב, אמו של החטוף יגב. יו"ר הוועדה, ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה, ענה לה: "רוצים לעשות פוליטיקה? רוצים להעיף את ביבי? תשלחו אותו זה לאן שאתם רוצים".

האם הגיבה: "אני לא עושה פוליטיקה, סליחה, אני לא עושה פוליטיקה". פינדרוס ענה: "נתתי זמן, זה גלש לקומות מעניינים, זה לא ערוץ 2 כאן". אסתר בוכשטב הגיבה: "אתה צריך להתנצל כלפיי כי אני לא באתי לדבר פוליטיקה, אני באתי כאמא של יגב שחטוף בעזה".

(צילום: ערוץ כנסת)

באותו הזמן, מדיון בוועדת חוקה הוצאה בכוח מהדיון אילה מצגר, כלתו של יורם מצגר ז"ל, שעליו הודיע צה"ל בשבוע שעבר שנהרג בעזה, וגופתו עדיין בשטח הרצועה.

יושב ראש הוועדה, ח"כ שמחה רוטמן, ביקש שתפסיק להתפרץ לדבריו של צביקה מור, אביו של איתן החטוף בעזה, ואמר: "מעולם לא הוצאתי משפחת חטופים מהחדר ואני ממש מבקש מכם לא להכריח את הסדרנים לעשות פעולות כאלו אבל יש פה משפחת חטוף שמדברת ומי שמפריע ייצא מיד". לאחר המהומה הכריז רוטמן על הפסקה של מספר דקות בדיון.

(צילום: ערוץ כנסת)

במקביל, שר האוצר סמוטריץ' שהגיע לדיוני ועדת הכספים עם משפחות חטופים, עזב גם הוא באמצע הדיונים לאחר עימותים טעונים שהתרחשו במהלך הדברים

אמו של אחד החטופים אמרה לסמוטריץ' "לחלב, כשאני הולכת למכולת, יש מחיר. מה המחיר של טל, מה המחיר של מתן, מה המחיר של אורון שאול שכבר 10 שנים לא איתנו? מה המחיר של עמירם קופר, שהופקר?"

(צילום: ערוץ כנסת)

השר סמוטריץ' הוסיף ואמר: "נניח שסינוואר יבקש עבור כל חטוף חי, שנמסור לו 20 מתושבי העוטף שהוא יוכל להרוג אותם - האם יש מחיר?"

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות