ההצבעה על הגיוס | צפו

יאיר לפיד ממשיך להיות ממורמר: "כל מי שירים את היד - נחשב שותף לפשע"

לפיד הקדיש את נומו השבועי בפתח ישיבת הסיעה - לאובססיה הידועה שלו, והיא הציבור החרדי, בדבריו תקף בחריפות גם את הפוליטיקאים החרדים, שהתנגדו בעבר לחוק | תיעוד (חדשות בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
לפיד היום בכנסת (צילום: דוברות )

במליאת הכנסת אמורה להתקיים הלילה (שני) הצבעה על החלת דין הרציפות על חוק הגיוס, שעבר בקריאה ראשונה בזמן כהונת ממשלה בראשות יאיר לפיד, מי שבחר לתקוף את מי שיתמוך בהצעה הזו, הוא כמובן, ח"כ לפיד בעצמוץ

בפתח דבריו אמר: "ממשלת הימין על מלא הולכת לקדם היום השתמטות מצה"ל. לקדם סרבנות. הממשלה היום נוטשת את לוחמי צה"ל באמצע הקרב לטובת פוליטיקה קטנה, אינטרסנטית, פחדנית ובכיינית. זו ממשלה צבועה. על החוק הזה, בנוסח הזה, שהיום בלילה הם רוצים להעביר, צרח במליאה הרב משה גפני: "חוק עלוב, מבזה, משפיל, אנטי-יהודי, אנטי-תורה. בושה וחרפה." עכשיו הוא יצביע בעדו".

דבריו של לפיד, היום (צילום: דוברות)

לפיד הוסיף: "על החוק הזה אמר אריה דרעי: "מטרתו היחידה היא ניסיון לפגוע בבני הישיבות ולהוציא אברכים מלימודם. אבל זה לא יעזור להם, לומדי התורה לא יוכנסו ביעדים ומכסות." עכשיו הוא יצביע בעדו. שלא יספרו לנו יותר לעולם שיש להם עקרונות. העקרון היחיד שלהם הוא להשתמט ולחיות על חשבון אחרים. שלא יספרו לנו שהם מייצגים בכנסת את עולם התורה. הם לא. הם מייצגים פחדנים שבורחים משירות צבאי בזמן מלחמה".

"החרדים", הוסיף לפיד באובססיה הידועה שלו נגד המגזר החרדי: "לפחות לא מתיימרים לייצג את הלוחמים. הם לפחות לא מעמידים פנים שהם בצד של צה"ל וגיבוריו. החרפה הגדולה, הבזיון הגדול, הוא של כל אלה שקוראים לעצמם אנשי ימין, שאומרים על עצמם שהם נציגי הקרביים. כל מי שיצביע היום בעד החוק הזה, כל מי שירים את היד – הוא שותף לפשע. הוא יחזור הביתה בלילה לילדיו לחבריו ולמשפחתו והם יידעו שהוא בחר בפוליטיקה על פני חיילי צה"ל ומפקדיו".

"תדע כל אם עבריה", אמר עוד לפיד: "מי הפוליטיקאים הקטנים, האינטרסנטים, שנטשו את הלוחמים שלנו באמצע מלחמה בשביל חישובים פוליטיים. תדע כל אם עבריה שהממשלה הזו מעודדת השתמטות, מעודדת סרבנות, פוגעת בבטחון המדינה. תדע כל אם עבריה שראש הממשלה הזה, שכשיש הצלחות מבצעיות רץ להצטלם בבית חולים כמו דוגמנית אינסטגרם, הוא הראשון לנטוש את לוחמי צה"ל כשזה משרת את האינטרס הפוליטי שלו".

עוד אמר לפיד: "הצבא משווע לאנשים. מוציא צוי מילואים לאנשים שכבר שירתו השנה 130 ו-150 ו-180 יום. אנשים קורסים. ציבור שלם מסכן את חייו ואז מתמודד עם התרסקות כלכלית, ואלה יושבים בבית ומקבלים קצבאות. בזמן מלחמה, אחרי טבח השבעה באוקטובר, הקואליציה מתכננת להכנס היום למליאה ולהצביע על שחרור אנשים צעירים ובריאים משירות. איך לא תרעד ידם? אחרי כל הלוויות, כל האזכרות כל השבעות, איך הם חיים עם עצמם?".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות