משכנתא, כבר לא לגברים בלבד...

סוגיית החישובים המסובכים, ריביות ושאר התנאים להחזרת הלוואת משכנתא, איננה עוד נחלתם של אבי המשפחה בלבד (נדל"ן)

אילוסטרציה: פלאש 90

סוגיית החישובים המסובכים, ריביות ושאר התנאים להחזרת הלוואת משכנתא, איננה עוד נחלתם של אבי המשפחה בלבד. מטבע הדברים התגלגל הצורך לידי כך והפך למשימה משותפת של בני הזוג. בדורנו גם חלק מהנשים הן אלה שאמורות לתת דעתן כל העת לתדפיסי הבנק, לחשב חישובים ולתת מענה לשאלות הכספיות המתעוררות, ולכן כעת מתברר, נוטלות נשים חרדיות את העניין לטיפולן בצורת ליווי אישי ע"י מסילה. השבוע התכנסו עשרות מתנדבות המלוות ביומיום מאות משפחות חרדיות שנקלעו למצוקה כלכלית, באמצעות ייעוץ פיננסי והדרכה יומית על בסיס שוטף. בכינוס של ארגון מסיל"ה, האזינו הנשים להרצאה מרתקת מפי הרב עקיבא ויספלד מנכ"ל חברת ´משקלתא´, הן תודרכו בנבכי עולם המשכנתאות.

כל משפחה חרדית יודעת, שסעיף ההוצאה הגדול והמשמעותי ביותר בקרב המשפחה הן תשלומי המשכנתא. הורים שחיתנו ילדים בשעטו"מ, מוצאים את עצמם עם מספר תשלומים גדול, כמו גם משפחות המעוניינות לרכוש דירה, מאז הרכישה הם ייאלצו לשלם בכל חודש את תשלומי המשכנתא שנקבעו להם.

"אין ספק שבכל תהליך של סידור פיננסי, או בייעוץ לתהליך כזה", אומר ויספלד, "יש לקחת בכובד ראש את תשלומי המשכנתא ולתכנן איך להתמודד עימם. חשוב להכיר את המסלולים המועדפים בהם תשלומי המשכנתא למשפחות זולים יותר, מומלץ להכיר את המסלולים המסוכנים שלעולם לא נגמרים וחיוני לדעת מה אפשרויות הפריסה מחדש העומדות בפני משפחות עם קושי כלכלי".

נשות מסיל"ה, נתקלות בכמעט בכל יום במשפחה שמנסה לצאת ממעגל המצוקה הכלכלי, קבלו כלים ומידע על מנת לסייע להן לסייע למשפחות אותן הן מלוות. מנכ"ל חברת ´משקלתא´ מבטיח כי ישתדל להגיע לכל מקום בו יתבקש, ע"מ להרצות ולהסביר את "תורת המשכנתאות" לאלו העשויים לבסס מחדש בתים בישראל, להעשיר את הידע ולפרוס בפניהם את האפשרויות העומדות בפניהם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר