המנהרה הארוכה ביותר

אלוף פיקוד דרום: 'האתגרים יימשכו; האיומים עדיין קיימים'

שעות ספורות לאחר שפורסם על מנהרת הטרור הארוכה ביותר שנחשפה עד כה בעזה, נפגש אלוף פיקוד הדרום עם ראשי המועצות בדרום ואמר כי "האתגרים נמשכים ועוד יימשכו; אסור לנוח" (צבא)

האלוף זמיר והמנהרה שנחשפה (צילום: יאיר הרוש, דובר מ.א.חוף אשקלון; דובר צה"ל)

אלוף פיקוד הדרום, אייל זמיר, התארח אמש (ראשון) במועצה האזורית חוף אשקלון, שעות ספורות לאחר הפרסום על חשיפת מנהרת הטרור של חמאס, הארוכה והעמוקה ביותר שהתגלתה עד כה מעזה לישראל.

האלוף זמיר הבהיר לתושבי עוטף עזה כי האתגרים עוד יימשכו. "אסור לנוח על זרי דפנה כי האיומים עדיין קיימים", הבהיר אלוף פיקוד הדרום.

"האתגרים נמשכים לאורך כל השבועות האחרונים ועוד יימשכו", הוסיף. "מה שהצלחנו להוכיח לעצמנו הוא שעם עבודה אינטנסיבית וטכנולוגיה בתחום המנהרות - הדבר נושא פרי. המנהרה שנחשפה היא הוכחה לכך. ידענו עליה זמן רב אבל המשכנו לעשות עבודות בדיקה סביב העניין".

המנהרה שנחשפה (צילום: דובר צה"ל)
המנהרות שסוכלו (צילום: דובר צה"ל)

האלוף השתתף בטקס הענקת דרגות לקצינים באולם המתנ"ס בישוב בת הדר ולאחר מכן השתתף בטקס הרמת כוסית לכבוד יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל. במעמד זה נכחו ראשי מועצות שכנות כמו שער הנגב, עומר, שדרות ועוד וכן מפקדי משטרה במחוז הדרומי.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר לאחר הטקס כי "האלוף דיבר על יחסי הגומלין והקשר החשוב בין ראשי הצבא והרשויות. כמו שהיה בעבר, מימי ראשית הקמת המדינה ועד היום, הביטחון וההתיישבות הולכים יד ביד. אנו כראשי רשויות רואים את החיבור וכמו שהיו בראשית ימי המדינה, ביד אחת מחזיקים במחרשה וביד שניה בשלח (נשק), כך גם היום. הכלים הצבאיים נמצאים אתנו בשדות, פעם זה טנק ונגמש ופעם זה הקומביין. הדברים הזה מבטא את הרצון שלנו להחזיק בארץ הזו ואויבינו לא יוכלו לשבש את צדקת הדרך שלנו.

"עצם העובדה שהאלוף מקיים את הרמת הכוסית לכבוד החג בתוך המרחב הכפרי, בתוך אחד הישובים, אומרת משהו על תפיסת העולם של הצבא ויחסו למערכת האזרחית. אותו דבר אנחנו, שרואים בצבא חלק אינטגרלי מהמערכת האזרחית והולכים יד ביד. כמובן שהאיומים מעזה לא נגמרים ואנחנו לא יכולים לנוח על זרי הדפנה.

"רק אתמול נחשפה מנהרה נוספת ומאוד משמעותית, שיכלה להיות התקפית בין רגע. הודות למאמצים ולטכנולוגיה שהצבא משקיע, הצבא גילה אותה מבעוד מועד והסיר את האיום. אנו כמערכת האזרחית מוקירים המון תודה למערכת הצבאית בראשות האלוף זמיר והעובדה שחגגנו את הפסח בשקט ורוגע וגם את המשך ימי השבוע, זה הודות לכך שיש לנו צבא ערכי, מקצועי, מוסרי ויכולים לסמוך עליו ולחיות את חיי השגרה שלנו בעורף".

כפי שדווח אמש, בצה"ל מסרו כי המנהרה שנחשפה חדרה לשטח ישראל באזור מועצת שער הנגב והתחברה בשטח עזה לשרשרת מנהרות בתוך הרצועה. בחצי שנה האחרונה נוטרלו 8 מנהרות, שלוש מהן בשטח עזה וחמש בשטח ישראל.

המנהרה שנחשפה (צילום: דובר צה"ל)
אלוף פיקוד דרום עם יאיר פרג'ון, אמש (צילום: יאיר הרוש, דובר מ.א.חוף אשקלון)
אלוף פיקוד דרום, אמש (צילום: יאיר הרוש, דובר מ.א.חוף אשקלון)

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות