לחימה בשתי זירות

וידאו: צה"ל פרסם הצצה לתרגיל הקומנדו

צה"ל פרסם תיעוד וידאו מתרגיל שכלל את לוחמי הקומנדו בשיתוף חיל האוויר • הלוחמים תרגלו לחימה בחזית משותפת מול חמאס בעזה וחיזבאללה בלבנון • הרמטכ"ל נכח בתרגיל (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |

בימים אלו נמצאת עוצבת הקומנדו בתרגיל שנמשך עשרה ימים בחלקים שונים של המדינה ובהשתתפות יחידות העוצבה- מגלן, אגוז ודובדבן. בתרגיל מתורגלים מגוון תרחישים, ביניהם גם לחימה בשתי זירות לחימה שונות- במרחב רצועת עזה מול חמאס וחיזבאללה.

התרגיל כולל שיתוף פעולה רחב עם חיל האוויר ובכלל זאת הסקת כוחות ותקיפת מטרות רחבה בסיוע קרוב לכוחות. במהלך התרגיל תרגלה העוצבה מעבר בין תאי שטח וגזרות לחימה, לוחמה בשטח פתוח ובשטח בנוי.

בצה"ל הדגישו כי: "תרגיל זה מביא לידי ביטוי יכולות מתקדמות ושילוב של יכולות מיוחדות של יחידות העוצבה בתרחישים משתנים ומורכבים".

התרגיל נמשך כעשרה ימים - כולל שבת לשהייה בשטחי לחימה - ומטרתו שיפור כשירות ומוכנות יחידות הקומנדו ללחימה. התרגיל הינו התרגיל החטיבתי השישי של העוצבה החדשה והוא חלק משורת תרגילים חטיבתיים שהסתיימו לאחרונה ועומדים בבסיס תהליך שיפור המוכנות של צה״ל לחירום ומלחמה.

במהלך השבוע, ביקר הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, בתרגיל. הרמטכ״ל שוחח עם מפקדי היחידות ולוחמיהן על התהליך המשמעותי שעברה עוצבת הקומנדו מאז הקמתה לפני שלוש שנים, על שיתופי הפעולה האיכותיים בין היחידות ועל מוכנות עוצבת הקומנדו למלחמה הבאה.

במהלך ביקור הרמטכל, ציין מפקד עוצבת הקומנדו, אלוף-משנה קובי הלר: אנו בעיצומו של תרגיל משמעותי בהשתתפות כלל מפקדי ולוחמי הקומנדו. העוצבה, שהוקמה לפני שלוש שנים, היא כלי מבצעי חדש בארגז הכלים של צה״ל אשר מאפשר מתן פתרונות מבצעיים למגוון אתגרים ואיומים. מפקדי ולוחמי העוצבה עמדו במשימות שתורגלו - פשוטות ומורכבות כאחד והפגינו רמה מקצועית גבוהה. תרגיל זה מוכיח שעוצבת הקומנדו ערוכה ומוכנה לכל תרחיש אליה תידרש ולהתמודדות בכל זירה ומול כל אויב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר