הרמטכ"ל בא לחזק

אחרי האסון: יחידת אגוז שבה להתאמן • צפו

בתום 'עצור למידה' צה"לי שהתקיים בתחילת השבוע בעקבות מותם של שני קציני צה"ל, שבה יחידת אגוז להתאמן היום במתווה צפוני, כחלק מתכנית האימונים השנתית (חדשות ארץ)

שלומי מלוביצקי | כיכר השבת |

אחרי האסון: בתום 'עצור למידה' צה"לי שהתקיים בתחילת השבוע בעקבות מותם של שני קציני צה"ל, שבה יחידת אגוז להתאמן היום (שלישי) במתווה צפוני, כחלק מתכנית האימונים השנתית של היחידה.

היחידה מתמחה בפשיטה ולוחמת גרילה ותרגלה לחימת סבך ושטח בנוי במתכונת צוותית לצד תרגול של לוחמת גרילה בירי חי.

כזכור, בשבוע שעבר אירע אסון חמור ביחידת 'אגוז' בו נהרגו שני הקצינים רס״ן אופק אהרון ז״ל ורס״ן איתמר אלחרר ז"ל מאש כוחותינו ובתום 'עצור למידה' של צה''ל חזרו היום לוחמי היחידה לאימונים.

הרמטכ״ל ביקר היום באימון של היחידה בגליל העליון וקיים שיח עם מפקדי ולוחמי היחידה על תקרית הירי המצערת ועל חובת ביצוע תחקור מקצועי ויסודי כתנאי להתקדמות. בביקור נכחו מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, מפקד חטיבת הקומנדו, אלוף-משנה מני ליברטי ומפקד יחידת אגוז, סא״ל א׳.

מדברי הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי: ״בשבוע שעבר היחידה חוותה אירוע קשה מאוד בו איבדנו שני מפקדים מצוינים. לאבד חייל בתור מ״פ ולאבד חייל או קצין בתור רמטכ״ל או אלוף פיקוד - זה אותו הדבר, לבי היה כבד באותו לילה בדיוק כמו ליבכם".

"אנחנו צריכים לעשות הכל בכדי למנוע אירועים מסוג זה ולבצע תחקור נוקב", הוסיף, "יחידת אגוז היא יחידה חזקה ומקצועית, המורכבת מאנשים איכותיים ובעלי ניסיון, אני מבין את התחושות הקשות ולצד זאת - עליכם לקחת את האירוע הקשה ולצאת ממנו חזקים יותר, כולכם יחד. אגוז הייתה יחידה מצוינת, ואני סומך עליכם שבעקבות האירוע הזה אתם תהיו מצוינים עוד יותר״.

מדברי מפקד יחידת אגוז, סא״ל א׳: ״היחידה, כמו האגוז - קשה וקשוח מבחוץ ורך עם לב זהב מבפנים. יחידה בעלת חוזק מנטאלי גבוה, אשר לוחמיה ומפקדיה מאופיינים בחוסן יוצא דופן ומוכשרים לאתגרי לחימה מורכבים. על אף הקושי באובדן מפקדים וחברים קרובים, אנחנו חוזרים השבוע לאימונים ופעילות מבצעית״.

"היחידה כואבת את נפילתם של שניים ממפקדיה, הטובים שבטובים, רס״ן אופק אהרון ז״ל ורס״ן איתמר אלחרר ז"ל. צה"ל כולו ויחידת אגוז בפרט משתתפים בצער המשפחות השכולות, תומכים בהן וימשיכו ללוותן", אמר, "יחידת אגוז תמשיך להוביל פעילויות מבצעיות מורכבות וחשאיות בגזרות השונות במטרה להבטיח את ביטחונם של תושבי ישראל בשגרה ובחירום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות