ישראל במלחמהישראל במלחמה
'אות ההערכה המבצעי'

מקבלי האות: עלות השחר, שובר גלים ו'פעולות עלומות'

מבצע "עלות השחר", מבצע "שובר גלים" ופעילויות עלומות מעבר לגבולות ישראל: אלו היחידות שיקבלו את אות ההערכה המבצעי ותעודת הערכה מטעם הרמטכ"ל • צפו (צבא)

(צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל מפרסם היום (שישי) כי טקס הענקת אות ההערכה המבצעי, יתקיים ביום שני הקרוב, במחנה 'רעים', אוגדת עזה.

כמו בכל שנה, יוענק השנה אות ההערכה המבצעי ליחידות צה"ל השונות על פעולות מבצעיות פורצות דרך שתרמו לביטחון המדינה, המביאות לידי ביטוי את תפיסת ההפעלה לניצחון ואת ערכי הדבקות במשימה והיוזמה.

השנה, רבים מהאותות יוענקו בסימן הוקרה והערכה על פעילות מבצעית במבצע "עלות השחר", במבצע "שובר גלים" ובפעילות חשאית במערכה שבין המלחמות, בזירה הצפונית ובמבצעים עלומים מעבר לגבולות ישראל.

סיכום מבצע עלות השחר (דובר צה"ל)

היחידות המצטיינות נבחרו על ידי ועדת הצל"שים המטכ"לית בראשות נשיא בית הדין הצבאי לערעורים לשעבר, אלוף דורון פיילס, יחד עם ראש אגף המבצעים, אלוף עודד בסיוק וראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, אלוף ערן ניב.

הוועדה בחנה מועמדויות רבות שהוגשו מכל הגופים בצה"ל והגישה את המלצותיה לרמטכ"ל. בנוסף, יוענקו אותות גם ליחידות מבצעיות בשירות הביטחון הכללי (שב"כ) ובמוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים, כאות הערכה על פעילותם המבצעית וההצלחות הביטחוניות המשותפות, 'כתף אל כתף' עם לוחמי צה"ל.

בנוסף, יחולקו תעודות הערכה ליחידות ראויות לציון על פועלן הייחודי.

חלק מהאותות ותעודות ההערכה יוענקו ליחידות מסווגות אשר לא ניתן לחשוף את שמן ואת הפעילות בגינן קיבלו את האות.

פעילות בגזרה הצפונית (דובר צה"ל)

היחידות הנבחות:

יחידת עוקץ בזרוע היבשה: על רצף פעולות מבצעיות בגזרות הלחימה השונות והשתתפות בפעולות הסיכול במבצע "שובר גלים".

זירת אשדוד בזרוע הים: על רצף פעולות מבצעיות אשר הביאו למניעה, שיבוש וסיכול של ניסיונות הברחה לצורך התעצמות ארגוני הטרור בזירה הימית הדרומית.

חטיבת הבקעה והעמקים (417) בפיקוד המרכז: על רצף פעולות מבצעיות לסיכול הברחות אמצעי לחימה בזירה המזרחית.

אגף המבצעים בשירות הביטחון הכללי: על רצף פעולות מבצעיות ועל חלקו היחודי במבצע "שובר גלים".

אוגדת יהודה ושומרון בפיקוד המרכז: על רצף פעולות מבצעיות ועל חלקה היחודי במבצע "שובר גלים".

מחלקת מבצעים באגף המבצעים, מטה מבצעי זרוע הים, שייטת ספינות הטילים, מחלקת ההגנה האווירית, טייסת העמק, יחידת הבקרה האווירית הצפונית ולהק המודיעין בזרוע האוויר והחלל, זירת הטרור בחטיבת המחקר, בסיס 8200 בצפון וזירת הצפון בחטיבת ההפעלה המבצעית באגף המודיעין: על שיתוף פעולה רב-זרועי אשר אפשר הגנה רציפה ויעילה על נכנסים אסטרטגיים, ובהם יירוט של מל״טים ששוגרו על ידי חיזבאללה לעבר הגבול הימי הצפוני.

שייטת 7 בזרוע הים ויחידה 8200 באגף המודיעין: על פעילות חשאית ותקדימית אשר אפשרה הבאת מודיעין רב ערך מזירות מרוחקות.

גדוד גרניט בחטיבת הנח"ל: על פעילותו במבצע "עלות השחר" והפעלת הכוח בצורה איכותית ומדויקת תחת אש.

מחלקת התקפה בזרוע האוויר והחלל: על פעילות חשאית שלא ניתן לחשוף.

מחלקת השתתפות וכנף 7 בזרוע האוויר והחלל, אגף המבצעים בשירות הביטחון הכללי ויחידה 8200 באגף המודיעין: על פעילותן ב"עלות השחר", שאפשרה את סיכול בכירי ארגון הטרור גא״פ, בפעילות ממוקדת וקטלנית.

מפקדת קצין ההנדסה הראשי בזרוע היבשה, יחידת ההנדסה הפיקודית של פיקוד המרכז, גדוד ציוד מכני הנדסי מטכ"לי 7186 ,גדוד ציוד מכני הנדסי 7058 בפיקוד המרכז, גדוד הנדסה 601 בפיקוד הדרום וגדודי הנדסה 603 ו-605 בפיקוד הצפון: על רצף פעולות מבצעיות והנדסיות מורכבות לסיכול ומניעת חדירת מפגעים ולהגנה בקו התפר.

המטה המבצעי של פיקוד הדרום: על פעילותו במבצע ״עלות השחר", עיצוב המערכה, הכוונתה, עמידה במשימה ורתימת השותפים באופן רב זרועי.

רב סמל מתקדם ר' ביחידת יהל"ם של זרוע היבשה: אות מבצעי אישי על תרומה רבת שנים לפיתוח, הטמעה ויישום יכולות הנדסיות יחודיות מתקדמות.

סיכום 'שובר גלים' (דובר צה"ל)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר