כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הטרור מוחק משפחות

שבר על שבר: נקבע מותה של לאה די הי"ד, שנפצעה בפיגוע שבו נרצחו שתי בנותיה בבקעה

ארץ אל תכסי דמה: אחרי שלושה ימים שבהם נלחמו הרופאים על חייה בבית החולים הדסה, נקבע היום מותה של האימא, לאה די הי"ד, שנפצעה אנושות בפיגוע הירי הקלטני בבקעת הירדן ביום שישי האחרון (ביטחון)

מישאל לוי | כיכר השבת |
שלוש הנרצחות בפיגוע (צילום: באדיבות המשפחה)

טרגדיה נוראה: בבית החולים הדסה בירושלים נקבע היום (שני) מותה של לוסי (לאה) די הי"ד, פצועת הפיגוע הקטלני בבקעה שארע ביום שישי האחרון. כך בישר בית החולים. בכך עולה מספר הנרצחות בפיגוע לשלוש.

עם פציעתה לפני כשלושה ימים, פונתה די בת ה-48 במסוק למרכז הרפואי הדסה עין כרם כשהיא במצב אנוש, שם נלחמו הצוותים על חייה לאורך הימים האחרונים, ביחידת הטראומה, בחדר הניתוח וביחידה לטיפול נמרץ בה טופלה.

"לצערנו, למרות מאמצים עילאיים ובלתי פוסקים, עקב פגיעתה האנושה, הצוות נאלץ לקבוע היום את מותה", נמסר היום מבית החולים.

עוד מסרו: "צוות השירות הסוציאלי בהדסה יחד עם הנהלת המועצה המקומית אפרת וגורמי הרווחה של המועצה, מלווים את המשפחה בשעותיה הקשות. בני המשפחה הודו בחום לצוות בהדסה אשר עשה ככל הניתן ובכל דרך על מנת להציל את לוסי ולא ויתר עד לרגעיה האחרונים. למרות הצער והשבר הגדול, החליטה המשפחה לתרום את איבריה של לוסי על מנת להציל חיים אחרים. המרכז הרפואי הדסה משתתף בצערה הגדול של המשפחה".

אתמול הובאו לקבורה בהלוויה דומעת בכפר עציון שתי בנותיה, האחיות מאיה ורינה די הי"ד, בנות 15 ו-20, שנרצחו אף הן בפיגוע הירי בבקעה.

הרב ליאו די, האבא של שתי האחיות שיתף בריאיון שנתן ל'דילי מייל', כיצד הוא גילה שבנותיו הן אלו שנרצחו בפיגוע המחריד.

לדברי האב בריאיון, הוא נסע ברכב אחר עם בני משפחה נוספים, והיה במרחק קצר מהרכב בו נסעו שתי בנותיו שנרצחו ואשתו לרפו"ש.

מיד לאחר שהתרחש הפיגוע, האב קיבל שיחה ממכר של המשפחה,שבירר האם הכל בסדר, והוא השיב בחיוב, וליתר ביטחון הוא חייג לטלפונים של רעייתו ובנותיו.

לאחר שהן לא ענו לו לטלפונים, הוא הבין שקרה משהו חריג, והוא נכנס ללחץ ולחרדה ומיד הפעיל את מכשיר המעקב של גוגל - על הניידים של בנותיו.

כשתוכנת המעקב המיועדת להורים - לדעת היכן הילדים בכל רגע נתון, הצביעה כי בני המשפחה נמצאים ביישוב תמרה, האב הבין שהגרוע מכל קרה.

האב שיתף את העיתון בתחושות הקשות: "זו הייתה תחושה נוראית, הן היו ילדות מיוחדות ומקסימות, מנסים לעכל ובינתיים עסוקים במצב של אשתי, שכרגע הוא קשה מאוד, אנחנו מתפללים יחד עם יהודי כל העולם שהיא תחלים במהרה".

"הבנות שלי היו חברות וגם אחיות, מאיה עשתה שירות לאומי בדרום, והתלהבה לעזור לזולת", סיפר. "רינה היא מה שהיית מכנה תלמידת A, היינו גאים בהם. מצבה של אשתי קשה מאוד, אנחנו מתפללים, ואנשים ברחבי העולם מתפללים שמצבה תשתפר".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר