כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"הפיגוע הזה מטריד מאוד"

המחבל בן ה-15 הלך לבית ספר אחרי הפיגוע; העלה לסטורי את התיעוד מ'כיכר'

לאיבראהים זמר בן ה-15 אין רקע ביטחוני מקדים, ופיגוע הירי שביצע בשמעון הצדיק, מטריד את מערכת הביטחון | לאחר הפיגוע הוא הלך לבית הספר, העלה לסטורי את התיעוד שנחשף ב'כיכר השבת' ובסיום הלימודים נסע לשכם, שם נעצר | גורם ביטחוני: "מחבל בגיל כזה והמקצועיות שלו - מטרידה מאוד" (חדשות)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
הסטורי של הפיגוע והמחבל

לוחמי ימ"מ וצה"ל בהכוונה מודיעינית של השב"כ, עצרו הלילה (רביעי) במחנה הפליטים עסכר הסמוך לעיר שכם את איבראהים זמר בן ה-15, המחבל החשוד בביצוע פיגוע הירי בשמעון הצדיק בירושלים.

למחבל הצעיר, אין רקע בטחוני מקדים ולמערכת הבטחון לא היה מידע מודיעיני על הפיגוע. כעת, במערכת הבטחון בודקים מי מכר לו את הנשק ומי הדריך ילד כל כך צעיר לעשות בו שימוש.

בתחקיר הראשוני כבר בשטח של חוקרי השב"כ מיד לאחר מעצרו הוא הודה וקשר את עצמו לפיגוע.

תיעוד הפיגוע בשמעון הצדיק

אתמול בבוקר, לאחר הפיגוע, הנחת העבודה של המשטרה והשב"כ היתה שהמחבל מסתתר באזור שייח ג'ראח ולא הספיק להימלט.

אך ככל שנקפו השעות, התקבל מידע בשב"כ שהמחבל בן ה-15 הלך לבית הספר אחרי הפיגוע והמשיך לנהל שגרת חיים כדי להקשות על החקירה.

המחבל איבראהים זמר בן ה-15

עם סיום הלימודים בבית הספר, הנער המשיך למחנה הפליטים - שם נעצר הלילה, פחות מ-24 שעות לאחר הפיגוע.

לאחר הפיגוע, המחבל אף העלה לסטורי שלו בפייסבוק את התיעוד מהפיגוע - שנחשף ב'כיכר השבת'.

גורם ביטחוני אומר ל'כיכר השבת' כי המחבל "היה בטוח שאם הוא ינהל שגרת חיים רגילה לא יעלו על זהותו". הוא מוסיף כי "הפיגוע הזה, מחבל בגיל כזה והמקצועיות שלו - מטרידה מאוד".

הסטורי שהעלה המחבל

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, מסר כי הוא "מברך את כוחות המשטרה, לוחמי משמר הגבול וכלל כוחות הביטחון על תפיסת המחבל המתועב שביצע את הפיגוע בירושלים. אמרתי אתמול למפקדי המשטרה כי אנחנו סומכים עליהם שיביאו את המחבל השפל הזה מת או חי ואני שמח שהם עשו זאת תוך פחות מ-24 שעות. מדינת ישראל תגיע לכל המחבלים השפלים ותמצה איתם את הדין".

מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי שיבח הבוקר את כוחות הבטחון שנטלו חלק במצוד אחר המחבל שביצע את פיגוע הירי אתמול ואמר כי ״הפעילות המהירה כבר בזירה", תוך שילוב הזרועות שמוכח פעם אחר פעם כמנצח בין משטרת ישראל, משמר הגבול שירות הבטחון הכללי וצה״ל הוביל למעצר מהיר של המחבל שביצע את אתמול את פיגוע הירי בשכונת שמעון הצדיק בירושלים".

המפכ"ל הוסיף ואמר כי "מהרגע הראשון שכוחות המשטרה ממחוז ירושלים ולוחמי משמר הגבול הוקפצו לזירת הפיגוע הפעלנו כוחות רבים ויחד עם מודיעין מדויק הצלחנו לשים את היד על המחבל. יידע כל מחבל כי ידה הארוכה של מערכת הבטחון תגיע לכל מקום שאליו הוא יימלט ולכל מקום בו הסתתר"

שבתאי הוסיף, "אני רוצה בהזדמנות הזו לציין לשבח את כוחות המשטרה ומשמר הגבול בירושלים שסיכלו בתקופת רמדאן 8 פיגועי טרור. המלחמה בטרור היא יום יומית וחוצה מחוזות ואנחנו כמשטרה עושים ונעשה הכל כדי לסכל כל התארגנות טרור וכל כוונה לפגוע באזרחים ובכוחות הבטחון. כעת אנחנו יחד עם שב״כ וצה״ל ממוקדים בלכידת המחבלים שביצעו את הפיגוע שבו נרצחו לוסי רינה ומאיה די ז״ל מהיישוב אפרת , וכמו שהבטחתי אתמול לאבי המשפחה לא נעצום עין עד לכידת המחבלים״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר