חמישה ימים

6 סיכולים ומאות מטרות: בצה"ל מסכמים את מבצע 'מגן וחץ'

אחרי חמישה ימים של מבצע, בצה"ל מסכמים את ההישגים שהגיעו במהלך המבצע, בו בין היתר חוסלו שישה בכירים בג'יהאד האיסלאמי (ביטחון)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
תיעוד מחיסול המחבלים (דובר צהל)

אחרי המבצע היזום של ישראל נגד מטרות הג'יהאד האיסלאמי, בצה"ל מסכמים את הישגי המבצע.

המבצע יצא לפועל לאחר תקופה בה הגא״פ ערער את היציבות וביצע ירי מתמשך לעבר יישובי דרום הארץ, והחל במהלך פתיחה ייזום בו סיכלנו שלושה מבכירי הארגון בו זמנית ובשלושה מקומות שונים.

החל ממכת הפתיחה ולאורך המבצע צה״ל ייצר הישג מתגבר. ככל שהירי נמשך, התקיפות המשיכו - בסיכול הבכירים, פגיעה בתשתיות בייצור ובהתעצמות וכך גם במפקדות המבצעיות יחד עם המאמץ המשמעותי של איתור וסיכול חוליות ומשגרי רקטות, מרגמות ונ״ט.

בצה"ל אומרים כי "המבצע הביא לידי ביטוי את המודיעין האיכותי של צה״ל והשב״כ יחד עם היכולת המבצעית הגבוהה של צה״ל באיתור ותקיפת מטרות באופן מדויק, תוך הימנעות מפגיעה בבלתי מעורבים ככל הניתן. לצד המאמץ ההתקפי, חיזקנו את ההגנה באוויר, בים וביבשה ומנענו נסיונות פגיעה רבים בעורף הישראלי ובכוחות צה״ל.

האזינו לרשת הקשר

במהלך המבצע חוסלו שישה בכירים, נהרסו 278 מטרות ו-422 רכיבים, בהם יכולות ייצור אמל"ח של הג'יהאד וכן תקיפה של מפקדות וחמ"לים.

לצד החיסולים, צה"ל חיסל גם 15 מחבלים נוספים של ארגון הטרור. לאורך המבצע, צה"ל תקף 122 משגרי רקטות, כאשר מרבית המשגרים מוטמנים ומוסווים. תקיפות אלו הובילו לפגיעה משמעותית ביכולות הירי הרקטי של גא"פ, ומנעו לפי ההערכה יכולת ירי של למעלה מ-800 רקטות לשטח ישראל.

במהלך המבצע צה״ל תקף 19 מפקדות מבצעיות השייכות לארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה. המפקדות המבצעיות הן תשתיות הממוקמות במבנים אזרחיים, ומשמשות את היחידה הרקטית בארגון ואת פעילי הארגון על מנת לנהל את הלחימה, ולהכווין את ירי הרקטות לעבר ישראל."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר