פיצויים ישלחו לרצועה

הפלשתינאי מעזה שנהרג מרקטה יוכר כ"נפגע פעולות איבה"

בתום דיון במשרד הביטחון הוחלט שהפלסטינאי מעזה שנהרג מפגיעת רקטה בשדות נגב יוכר כנפגע פעולות איבה, ויזכה לפיצויים מביטוח לאומי (מגן וחץ) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
יירוט רקטות (shutterstock)

משרד הביטחון הודיע אמש (ראשון) כי הפועל הפלסטיני מעזה שנהרג מפגיעת רקטה יוכר כנפגע פעולות איבה. כך נחשף לראשונה ב'ישראל היום'.

כזכור, ביום שבת האחרון נהרג פועל פלסטיני מפגיעת רקטה בשטח פתוח, בשעה שעבד בחממה במקום. האזעקה לא הופעלה ואף לא נשלח מיירט, משום שהנפילה אירעה בשטח פתוח בו אין מערכת אזעקה, ומדיניות הצבא היא לא ליירט רקטות שנופלות בשטחים פתוחים.

כמו כן נפצע באורח קשה אחיו של הפועל ואדם נוסף מהפזורה הבדואית שעבד במקום. מתחקיר שביצע הצבא עולה, כי העבודה במקום נעשתה בניגוד להנחיות פיקוד העורף, שאמנם אפשרה באותה עת "פעילות מצומצמת" אך בכפוף להימצאות של מרחב מוגן בקרבת מקום ובאותה עת לא הושלמה בניית המיגונית עבור הפועלים במקום.

בתחילה הובהל הפועל הפצוע לבית החולים סורוקה כשהוא סובל מפציעות מורכבות, אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותו על שולחן הניתוחים.

אמש הודיע משרד הביטחון כי הפועל יוכר כנפגע פעולות איבה, ומשפחתו בעזה תזכה לפיצויים מהביטוח הלאומי של מדינת ישראל מאחר ועבד בשטחי ישראל ברישיון כדין, ועל פי חוק הביטוח הלאומי כל אדם שנהרג בשטחי מדינת ישראל בזמן ששהה בה כחוק, זכאים משפחתו לפיצויי הביטוח הלאומי ולהכרה כנפגע פעולות איבה.

מהביטוח הלאומי נמסר: "עבדאללה אבו גבה, תושב עזה שנהרג מפגיעת רקטה במבצע ׳מגן וחץ׳ הוכר כנפגע פעולת איבה ומשפחתו תהיה זכאית לקבלת זכויות בהתאם לחוק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר