כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הותר לפרסום

דוד יהודה יצחק הי"ד מבית אל - הוא הלוחם שנהרג בג'נין

רב-סמל דוד יהודה יצחק הי"ד, לוחם יחידת אגוז בקבע, בן 23, תושב בית אל - הוא הלוחם של חטיבת הקומנדו שנהרג בהיתקלות עם מחבלים בג'נין (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
לוחם יחידת אגוז דוד יהודה יצחק הי"ד

רב-סמל דוד יהודה יצחק הי"ד, בן 23, תושב בית אל ולוחם יחידת אגוז בקבע - הוא הלוחם של חטיבת הקומנדו שנהרג אמש (שלישי) בהיתקלות עם מחבלים במחנה הפליטים בג'נין.

יהודה יצחק הי"ד יובא למנוחות היום בשעה 16:00, בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון, אמר הבוקר כי "תושבי בית אל מבכים על נפילתו של דוד יהודה יצחק הי"ד במהלך פעילות מבצעית בג'נין". הוא סיפר כי דוד יהודה הינו "לוחם סיירת אגוז, בן בכור למשה ואמונה ואח לשישה אחים ואחיות".

"ליבנו עם אובדנה הכבד מכל של משפחתו עם היוודע הבשורה המרה. 'הרנינו גוים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכיפר אדמתו עמו'", הוסיף אלון.

הלילה הותר לפרסום כי לוחם צה"ל בקבע מחטיבת הקומנדו נהרג במהלך חילופי הירי במחנה הפליטים ג'נין. הלוחם נפצע באורח אנוש וטופל בשטח על ידי כוח רפואה, לאחר מכן פונה במסוק צבאי לבית החולים העמק בעפולה, שם נקבע מותו.

דובר צה"ל עדכן כי "הודעה נמסרה למשפחתו. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה".

התקרית המצערת התרחשה במהלך חילופי האש הקשים בין חמושים פלסטינים לכוחות צה"ל, סמוך לבית החולים הממשלתי אבן סנינא בג'נין.

כוחות גדולים של צה"ל פעלו בסמוך לבית החולים בו הסתתרו עשרות חמושים, ובמקום פרצו חילופי אש עזים, במהלכם ירו החמושים על הכוחות תוך השלכת מטעני נפץ.

אמש, השלימה חטיבת הקומנדו את היציאה ממחנה הפליטים ג'נין לאחר יומיים של פעילות צבאית מיוחדת במקום. לאחר מכן החלו לוחמים מיחידות אחרות ביציאה מדורגת שנמשכה מספר שעות והסתיימה לפנות בוקר.

בצה"ל עדכנו כי לפחות 18 מחבלים נהרגו במהלך המבצע. במהלך יציאת הכוחות, מל"ט של צה"ל תקף חוליית מחבלים שעמדה ליד בית הקברות בג'נין, אחד המחבלים נהרג ואחרים נפצעו.

דובר צה"ל עדכן כי "צה"ל פגע בחוליית חמושים שהיוותה איום על כוחות הביטחון בעת יציאתם ממחנה הפליטים ג'נין. זו הוכחה נוספת לניצול של אתרים אזרחיים ברחבי העיר ומחנה הפליטים על-ידי גורמי טרור".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר