כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בביקורו המדיני במדינה המוסלמית

שר הביטחון גלנט חשף: סוכלו למעלה מ-50 פיגועים איראנים בשנים האחרונות, חלקם ברגע האחרון

״בהנחיית המנהיג העליון", אמר גלנט היום, בתדרוך עם כתבים צבאיים בבירתה של אזרבייג'ן, "בשנים האחרונות איראן מובילה קמפיין טרור חובק עולם". הוא ציין כי יותר מ-50 ניסיונות פיגוע של איראן כנגד ישראל סוכלו בשנים האחרונות, חלקם ברגע האחרון" | כל הציטוטים (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שר הביטחון גלנט, היום (צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון יואב גלנט, חשף היום (חמישי) בתדרוך לכתבים צבאיים במהלך ביקורו בבאקו בירת אזרבייג׳ן, כי ישראל סיכלה יותר מ-50 פיגועים איראנים שהופנו נגדה, חלקם ברגע האחרון.

״בהנחיית המנהיג העליון", אמר גלנט, "בשנים האחרונות איראן מובילה קמפיין טרור חובק עולם, בעל היקף חסר תקדים, הממוקד בישראלים וביהודים ברחבי העולם.

מדובר בלמעלה מ-50 ניסיונות פיגוע בשנים האחרונות, חלקם הגדול כבר הגיעו לרמת בשלות גבוהה וסוכלו ברגע האחרון.

"בזכות מערכת הביטחון שלנו, בזכות שת״פ הדוק עם מדינות רבות, ובזכות ההבנה כי איראן היא איום עולמי - הכשלנו ניסיונות אלו והצלנו חיי אדם.״

לדברי גלנט: ״המאבק הזה איננו פוסק. זה מאבק אחד בדרך לדבר הרבה יותר חשוב - והוא מניעת נשק גרעיני בידי הידיים הלא אחראיות והמסוכנות של איראן״.

עוד התייחס גלנט בדבריו להתבססות של איראן במזרח התיכון ואמר: ״איראן ניצבת במרכז סדר העדיפויות של מערכת הביטחון. בתקציב הרב שנתי עליו חתמנו לאחרונה הקצנו מיליארדים להתמודדות עם מעגל שלישי, כדי להיערך לכל דרך בה נמנע מאיראן נשק גרעיני צבאי״.

הוא הוסיף: ״בג׳נין, זיהינו עליה באיכות ובהיקף אמצעי הלחימה, זאת בעקבות מימון, הפצת ידע ושיטות לחימה של איראן, כדי להפריע ליכולת השליטה של ישראל בשטח. הוכחנו כי בכל מקום בו יהיה טרור נפעל בצורה התקפית ויוזמת.

״בפעולתנו בג׳נין שינינו פאזה ופעלנו בריכוז מאמץ כדי להתמודד מול תשתיות הטרור והנשק הזמין באזור. כעת, יש לרשות הפלסטינית הזדמנות לעשות מה שמצופה ממנה, עם זאת - בכל מקום בו נצטרך לפעול, לא נהסס.

״האיראנים לא נטשו את הרעיון של ביסוס יכולת צבאית טרוריסטית בסוריה. בראייה של עשור לאחור, הפעילות שלנו למניעת העברת אמל״ח ונשק מפר איזון מצליחה. איראן לא מצליחה בחזון סולימאני, אנחנו נמשיך לפעול ככל שנדרש להרתיע את איראן וחיזבאללה ולסדוק את המשוואות״.

עוד אמר בהתייחס לביקורו באזרבייג'ן: ״הביקור באזרבייג׳ן מהווה עליית מדרגה משמעותית בשיח על המרכיבים השונים שיחזקו את מערכת היחסים בין המדינות. נפגשתי היום שלוש פגישות חשובות, בראשן פגישה עם נשיא אזרבייג'ן אלייב, עם שר ההגנה ושר הגנת הגבולות.

״דנו בשיתופי פעולה חשובים בתחומים ביטחוניים, מודיעיניים ותעשייתיים. הביקור יביא לחיזוק היחסים האסטרטגיים ולהעמקת שיתופי הפעולה בשלל דרכים״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר