כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"אסור להיכנע, תהיה תגובה"

הסרבנות בצה"ל: שר הביטחון כינס דיון חירום עם הרמטכ"ל 

הדיון עסק בחשש מפגיעה בכשירות צה״ל בעקבות המחאה נגד החקיקה המשפטית • הטריגר: מכתב עליו חתמו 200 אנשי סיירת מטכ"ל, סוף סוף עם שמותיהם האמיתיים (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
גלנט והרצי הלוי (צילום: דוד כהן פלאש 90)

שר הביטחון יואב גלנט כינס היום (ראשון) דיון בהשתתפות הרמטכ"ל הרצי הלוי בנושא התמודדות צה"ל עם תופעת הסרבנות הפושה לאחרונה בצה"ל. בדיון עסקו בכירי מערכת הביטחון בכשירות הצבא להתמודדות עם הסרבנות.

במהלך הדיון עסקו הרמטכ"ל ושר הביטחון בסוגיית כשירותו הצבאית של צה"ל במקרה של התרחבות הסרבנות בתוך הצבא.

לפי הדיווח של דורון קדוש בגל"צ, הלוי וגלנט נערכו לאפשרות לפיה הסוגיה תעיון בפני ראש הממשלה שיידרש להכריע האם על מערכת הביטחון לנקוט בצעדים מעשיים וםרקטיים על מנת להתמודד עם פגיעה בכשירותו של צה"ל.

במערכת הביטחון מדגישים כי נכון לעתה לא נפגמה כשירותו של צה"ל אולם המצב ברחובות והקריאות להרחבת הסרבנות מחייבים את מערכת הביטחון להתכונן לכל התרחישים בנושא.

בצה"ל הדגישו בדיון החירום כי העובדה ש-200 אנשי סיירת מטכ"ל חתמו בשמם המלא מעידה על עליית מדרגה של תופעת הסרבנות ועל הצבא להיערך בהתאם.

בערוץ 14 דווח, כי חלק מהנוכחים הזהירו מפני כניעה לאותם חיילים, וטענו, כי כניעה פירושה הוצאת המערכת מאיזון וגרימת זעם גדול בקרב אנשי הימין, ומשכך, במידה ויתקלו באיומים של סרבנות, תהיה תגובה חריפה מצד הצבא. והפעם בשונה מהפעם הקודמת, נראה ששר הביטחון לא ייכנע.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר