כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
יש גם כאלה, והרבה

יוצאי יחידות העילית של צה"ל נגד הסרבנות: "איננו כלי מאבק"

משרתי מילואים ביחידות העילית של צה"ל, בהן שייטת 13, סיירת מטכ"ל ושלדג, יצאו בחריפות כנגד הקריאות לסרבנות והבהירו כי שירותם הצבאי אינו תלוי במצב הפוליטי (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שייטת 13 (צילום: דובר צה"ל)

משרתי מילואים ביחידות העילית של צה"ל, בהן שייטת 13, סיירת מטכ"ל ושלדג, יצאו היום (שלישי) בחריפות כנגד הקריאות לסרבנות והבהירו כי שירותם הצבאי אינו תלוי במצב הפוליטי.

במכתב של יוצאי השייטת, שפורסם ב'N12' נכתב כי "ברצוננו להביע את נחישותנו למלא את חובת ההגנה על המולדת בכל עת שיתעורר הצורך, ללא היסוס או הסתייגות. אנו שומעים על המחלוקות בחברה הישראלית ורגישים להן, אבל צה"ל היה ויהיה מוסד א-פוליטי, המשמש כשומר על שלום מדינתנו ומקיימים את הערכים המאחדים אותנו כישראלים".

הם הבהירו כי הם "נכונים למסור את נפשנו לכל משימה שנקרא אליה", והוסיפו: "דעותינו האישיות בתחום הפוליטי, כחיילי מילואים, אינן נחשבות ונעלות מאף אזרח אחר".

משרתי המילואים של סיירת מטכ"ל, שלחו גם הם מכתב למפקד היחידה, בו הבהירו כי "כפי שתמיד היה, יש בינינו דעות שונות המאפיינות את החברה הישראלית. אולם, ביטחון ישראל, עוצמתו של צה"ל וכשירותה של היחידה - כל אלו אינם נתונים להשפעה פוליטית".

הם הוסיפו וכתבו כי "אם תיווצר חלילה מצוקת כוח אדם ביחידה, הננו נכונים לתרום ימי מילואים נוספים ככל שנדרש - באימונים, בהכשרות, במיונים, בפעילות מבצעית ובפעילות תומכת".

גם משרתי המילואים של יחידת שלדג כתבו למפקד היחידה: "מאז הכרנו בני 18 בלשכת הגיוס, היינו פסיפס ישראלי עם רקע שונה ודעות שונות, ששירת יחד בסדיר, בקבע ובמילואים", הם הבהירו כי "בזמן שאנחנו לובשים מדים אנו משרתים יחד באחוות לוחמים, למען ביטחון האזרחים".

"אנחנו חוזרים על הברור מאליו, צה"ל ומערך המילואים איננו כלי מאבק ויש להשאירו ככוח מגן, חזק ומלוכד", כתבו יוצאי יחידת שלדג.

בנוסף, מפקדי קהיליית המודיעין שלחו מכתב לשר הביטחון יואב גלנט ולרמטכ"ל ובו יצאו נגד הקריאות לסרבנות: "כאנשי מודיעים מקצועיים ואחראיים, אנו יודעים כיצד פעולות סרבנות אלו נקראות היטב על ידי אוייבנו בלבנון, סוריה עזה ואיראן, הסרבנות יכולה לפגוע ברציפות המודיעינית והמצבעית, לצד יצירת תחושת חוסר ביטחון בקרב עם ישראל. הסרבנות גם מגדילה את הסיכון וסיכוי של אויבנו לבצע פעולות כנגדנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר