עונה לסרבנים

נתניהו מצהיר לצד גלנט: הצבא בכשירות מלאה

בסיור שקיים במפקדת פיקוד מרכז עם גלנט, הודיע נתניהו כי הצבא בכשירות מלאה, והבטיח: "הדמוקרטיה הישראלית תצא מחוזקת, אני עובד סביב השעון יחד עם אחרים על הפתרון" (צבא)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו וגלנט, היום (צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט ביקרו היום (שלישי), במפקדת פיקוד מרכז יחד עם הרמטכ״ל רא״ל הרצי הלוי. נתניהו נשא דברים ורמז לקריאות הסרבנות מצד מתנגדי הרפורמה. הוא הצהיר כי צה"ל בכשירות מלאה ונכון לכל האתגרים בכל החזיתות.

ראש הממשלה קיים הערכת מצב בה ניתנה סקירה על הפעילות המודיעינית והמבצעית במרחב. לאחר מכן, קיבל נתניהו סקירה ממפקד פיקוד מרכז אלוף יהודה פוקס על אמצעי האמל״ח הייחודיים שנמצאים בשימוש הפיקוד למטרות סיכול טרור, איסוף מודיעין והעברת מידע מגורמי המודיעין במהירות לקצה המבצעי בשטח. בנוסף, הוצגו לראש הממשלה אמצעים מתקדמים לטיפול ומניעת הפרות סדר.

לאחר הסקירה, קיים רה״מ נתניהו שיח עם לוחמים מהיחידה הרב-ממדית. "ראשית, אני מבקש לשבח את קצין מג"ב שחתר למגע, פעל בנחישות ובמהירות וחיסל את המחבל במעלה אדומים. אני בהחלט מעריך את זה, כפי שאני מעריך את מה שראיתי כאן היום", פתח נתניהו.

"סיימתי עכשיו עדכון מאוד יסודי עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלוף הפיקוד וגם עם הלוחמים, לראות את האמצעים החדשניים שצה"ל מפעיל כאן בלחימה בטרור. אני מזכיר לכם שעד עכשיו, כל מי שרצח ישראלים - באנו איתו חשבון. זה שילוב של בינה אנושית, בינה מלאכותית והמון המון תושיה ומחויבות".

בשלב הזה אמר נתניהו: "כפי שאני רואה את זה, צה"ל בכשירות מלאה - זה נכון לכל האתגרים בכל החזיתות. אני מבקש לומר לכם שלא רק צה"ל איתן, גם הכלכלה איתנה.

"התבשרנו היום ש׳אמזון׳ משקיעה 26 מיליארד שקלים בכלכלת ישראל, זה אחרי שהתבשרנו ש׳אינטל׳ מתכוונת להשקיע 25 מיליארד דולרים בכלכלת ישראל, ואנבידיה בונה פה מחשב על.

(צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)
(צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)
(צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)

"ובכן, צה"ל איתן, כלכלת ישראל איתנה, והחברה והדמוקרטיה הישראלית ייצאו מחוזקות. אני רוצה לבשר לכם שאני עובד סביב השעון יחד עם אחרים על הפתרון".

שר הביטחון יואב גלנט אמר: "אני רוצה להודות למפקדים וללוחמים על פעילותם הרצופה, האיתנה, המסורה למען ביטחון ישראל, בלעדיהם לא היינו מגיעים לשום דבר.

"האתגר שלנו, מביא גם לידי ביטוי את היכולת הבלתי רגילה של הטכנולוגיה הישראלית, בתוך הצבא ומחוץ לצבא. התוצאות הכוללות הן תוצאות מצוינות ולמרות זאת, יש לנו אירועים קשים. ואני אומר כאן בצורה המפורשת ביותר, מי שיפגע בחייל או באזרח אנחנו נבוא איתו חשבון ונביא אותו או לבית הכלא או לבית הקברות.

"ברכת רפואה שלמה לנפגעים בפיגוע במעלה אדומים וחיזוק חיובי לאלה שגם בשעת שגרה, בשעת חופשה, חיילי משמר הגבול מסתערים אל האויב והורגים אותו כמו שצריך. כאשר אזרחים מותקפים הם מהווים חיץ בין אוכלוסייה מותקפת לבין המחבלים וטוב שכך".

בהערכת המצב השתתפו גם ר׳ הסגל, ר׳ המל״ל, המזכיר הצבאי, המתפ״ש, מאו״ג איו״ש, רמ״ט פקמ״ז, ראש המנהל האזרחי, ממ״ר מג״ב איו״ש, ראש מרחב ירושלים ויו״ש בשב״כ וגורמים צבאיים נוספים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר