"תהיה כאן שחיטה"

בלתי נתפס: בצה"ל מנסים להילחם בתופעת הברחות הנשק

העלייה בעזות המצח של המבריחים לצד הכמויות העצומות של הנשק ההולך ברובו לארגוני הטרור מאלצים את צה"ל להתמודד עם התופעה. • גורמים בכירים: "מאוחר מידי" | ביטחון

ב. ניסני | כיכר השבת |
גבול ישראל וירדן. אילוסטרציה (צילום: Yossi Aloni/Flash90)

בצה"ל החליטו להילחם בכל הכוח בתופעת הברחות הנשק מהגבול הירדני לתוך שטח ישראל. לפי הפרסום באתר 'וואלה', ההבנה היכתה בבכירי הצבא לאור העדויות על כך כי מרבית הנשק המוברח מופנה לגורמי טרור ביו"ש.

גם הנשק המופנה לגורמי פשיעה בחברה הערבית ואף היהודית, מדיר שינה מעיני גורמי הביטחון כשלאחרונה גוברת תעוזתם של המבריחים. הדבר מתבטא בכמויות הנשק הבלתי נתפסות המוברחות לתוככי ישראל דרך הגבול הארוך ביותר במדינה.

האלוף (במיל') יצחק בריק מאשים את צה"ל בתופעה וטוען כי קיצוץ הכוחות היבשתיים יצר 'חורים' ברשת ההגנה הישראלית לאורך הגבול. בראיון לאתר 'וואלה' הוא מברך על החלטת צה"ל להילחם בתופעה אך טוען כי כבר "מאוחר מידי".

"יש בידי הערבים הקיצונים גם טון של תחמושת וחומרי נפץ שנגנבו מבסיסים באין מפריע" טוען בריק. לטענתו, מדובר בכמות מסחררת אשר עשויה לשמש ביום פקודה ל"טבח של ממש בתוככי השכונות היהודיות בישראל".

כזכור, לפני כשבוע, סיכלו לוחמי יחידת המת"ילן בשיתוף השב"כ וגורמי מודיעין הברחת נשק מהגבול הירדני. מרבית פרטי הפרשייה אסורים בפרסום, אולם מהפרטים שכן פורסמו ניתן להבין כי מדובר היה בהברחה בסדר גודל משמעותי.

הסיכול המשמעותי בוצע סמוך ליישוב אשדות יעקב בצפון הבקעה והשתתפו בו לוחמים מסיירות מיוחדות שקיבלו מידע מודיעיני מדוייק שאפשר את סיכול ההברחה המשמעותית.

סיכול ההברחה סמוך לאשדות יעקב (צילום: דוברות מג"ב)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר