בניגוד לדעת נתניהו

יצאו לציבור? הכחשה משולשת של המוסד, שב"כ וצה"ל

ראשי זרועות הביטחון שוקלים לצאת בהודעה לציבור שבה יציגו את תמונת המצב בכל הנוגע לכשירות הצבא | ראשי המוסד שב"כ ודובר צה"ל מכחישים (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הרצי הלוי, דוד ברנע ורונן בר (צילום: Avshalom Sassoni/Flash90 ויונתן זינדל פלאש 90)

דיווח שפורסם הבוקר (ראשון), על שיקול ליציאה פומבית של הרמטכ"ל וראשי מערכת הביטחון בהודעה לציבור, שבה ישקפו את תמונת מצב כשירות הצבא - הוכחש בידי דובר צה"ל, ראש המוסד והשב"כ.

"הידיעה בדבר תיאום זרועות הביטחון בנוגע לפגיעה בכשירות הצבא אינה נכונה, ולא משקפת את עמדת ראש המוסד, אותה הוא מבטא בפורומים הביטחוניים ומול הדרג המדיני ולא בתקשורת", מסר ראש המוסד דוד ברנע.

דובר צה״ל הגיב לפרסום: "הפרסום על תיאום מהלך ציבורי פומבי בין ראשי ארגוני הביטחון משולל כל יסוד. הרמטכ״ל פועל למישוש אחריותו וסמכותו מול הדרג המדיני".

בשב"כ הגיבו גם כן ברוח דומה: "הפרסום אודות מהלך פומבי מתואם של ראשי ארגוני הביטחון - אינו נכון. ראש השב"כ מציג עמדותיו והמלצותיו בדיונים ביטחוניים סגורים ובפני דרג מדיני בלבד".

לפי הפרסום הבוקר, של ניר דבורי בחדשות 12, הרמטכ"ל הרצי הלוי, ראש המוסד ברנע וראש השב"כ רונן בר מתואמים ביניהם ושוקלים להציג בפני הציבור את תמונת מצב הכשירות בצה"ל. זאת במטרה לבלום פגיעה הולכת ומחריפה בכשירות הצבא ופוגע גם בארגוניהם.

אם הודעה שכזו אכן תצא, כך לפי הדיווח, מדובר בהודעה דרמטית בהתחשב בכך שמדובר על הודעה שאינה על דעת ראש הממשלה נתניהו. השיקול המרכזי של השלושה בהחלטתם לבצע את הצעד הוא הסירוב לכנס את הקבינט ולמסור מידע לשרים בכל הנוגע לכשירות צה"ל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר