במידה ותהיה הסלמה

החשש במערכת הביטחון: ועדת חקירה על הכשירות של צה"ל

הסרבנות בצה"ל: בכירים במערכת הביטחון הישראלית, חוששים כי במידה ותהיה הסלמה ביטחונית והצבא לא יתפקד ראוי, תוקם ועדת חקירה על כשירות צה"ל (חדשות, ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
נתניהו והלוי (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

הסרבנות בצבא בגלל הרפורמה המשפטית: בכאן חדשות פרסמו הערב (ראשון), כי בצבא לא סתם מנסים להדליק נורות אדומות בפני ראש הממשלה נתניהו, בנושא הסרבנות וזאת בשל החשש מפני ועדה שתקום.

על פי הפרסום, בכירים בזרועות הביטחון שוחחו בשבועיים האחרונים עם גורמים מדיניים וטענו כי במידה ותהיה הסלמה והצבא לא יתפקד כראוי, תוקם ועדת בדיקה ויאשימו גורמים בכירים בצה"ל שלא התריעו על מה שקורה בצבא.

אותם גורמים מדיניים אמרו לכאן חדשות: "יש חשש אמיתי של פגיעה בהרתעה שעלולה להביא לוועדת חקירה - אם תהיה הסלמה ביטחונית וצה"ל לא יתפקד כראוי. ראשי מערכת הביטחון רוצים להתריע בפני ראש הממשלה על מצב מערכת הביטחון, במיוחד במצב הביטחוני הרגיש עכשיו".

כזכור, ראש הממשלה נתניהו, נועד מוקדם יותר היום (ראשון) עם בכירי הצבא - בהם הרמטכ"ל, מפקד חיל האוויר, בכירים במטה הכללי ועוד מפקדים בכירים, בפגישה השתתף גם שר הביטחון יואב גלנט.

הפגישה שהתקיימה בבסיס הקריה בתל אביב, הוגדרה כ"פגישה דחופה", לנוכח ההתפחויות האזוריות וההתמודדות עם הסרבנות של השמאל.

לאחר הפגישה יצאה הודעה מטעם ראש הממשלה בה נאמר בהתחלה: "ראש הממשלה נועד היום, כמו בפעמים רבות בשבועות האחרונים", ניסוח שמלמד שנתניהו מנסה למנוע את השיח כביכול היה מדובר בפגישה דחופה ושהוא לא הצעלם מהסכנה שבסרבנות". מה שלא נאמר בהודעה כלל בשונה מהודעות אחרות, זו המילה "סרבנות".

עוד נאמר בהודעה שיצאה מטעם לשכת נתניהו: "שר הביטחון, הרמטכ״ל ואלופי צה״ל הציגו לראש הממשלה את תמונת המצב באשר לכשירות וללכידות בצה״ל וציינו את הפעולות הנעשות בשטח. ראש הממשלה הנחה לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר."

"ראש הממשלה", נכתב בהודעה, "הביע את הערכתו למאמצי צה״ל לשמור על כשירות, מוכנות ולכידות, ואת הערכתו למשרתים בסדיר ובמילואים. ראש הממשלה שלל מכל וכל את התופעה של שירות מילואים על-תנאי", כאשר פה במקום לנקוט במילה סרבנות, נכתב שירות מילואים על תנאי.

בסיום ההודעה נכתב: "כל משתתפי הדיון הסכימו כי יש להותיר את המחלוקות הפוליטיות מחוץ לצה״ל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר