מתיחות בטחונית

כוננות יום הכיפורים: אלפי שוטרים יפרסו ברחבי הארץ וחמושים יוצבו בבתי כנסת

עיקר הדגש במערכת הביטחון על ירושלים ויהודה ושומרון ומרכזי הערים | צה"ל נערך בקו התפר ושוטרים יפרסו ברחבי הארץ, בבתי כנסת יוצבו חמושים | סגר על הפלסטינים יוטל מהלילה בחצות ועד מוצאי יום כיפור ובמסגרתו תיאסר כניסתם מיו"ש למרכז הארץ (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: דוברות המשטרה)

במערכת הביטחון דרוכים לקראת יום הכיפורים, 50 שנה למלחמה שגבתה אלפי קורבנות ישראלים, בצל המתיחות הביטחונית ושורת הפיגועים והניסיונות לפיגועים בשבוע החולף.

לפי הדיווח הלילה (מוצאי שבת) בכאן 11, עיקר הדגש במערכת הביטחון היא על ירושלים, יהודה ושומרון ומרכזי הערים.

כוחות צה"ל, לפי הדיווח, נערכים על קו התפר והמשטרה תציב שוטרים בערים וכן אדם חמוש יוצב בכל בית כנסת.

הלילה, ליל ערב יום הכיפורים, בשעת חצות, יוטל סגר על הפלסטינים מיהודה ושומרון, שיימשך עד יום שני בשעת חצות. במסגרת הסגר לא יוכלו כ-150 אלף הפלסטינים הנכנסים לישראל להיכנס לארץ.

בשבוע האחרון הזהירה המשטרה מפני עשרות התרעות על פיגועים פוטנציאליים בימים אלו של 'עשרת ימי תשובה' המתקבלות במערכת הביטחון.

בהודעה לציבור מסר דובר המשטרה אלי לוי: ״כמידי שנה לקראת חגי תשרי, הועלתה רמת הכוננות באזורים מסוימים בדגש לערים ירושלים, ת״א ומוקדי התפילות והבילוי".

ההודעה המלאה (צילום: דובר המשטרה)

לדברי המשטרה: "בשבועות שקדמו לחגי תשרי נרשמה במערכת הבטחון עלייה במספר ההתרעות, וגם כעת כמה ימים לפני יום כיפור ובעיצומה של תקופת החגים ישנן עשרות התרעות שיחד עם התגברות ההסתה לטרור ברשת הביאו את משטרת ישראל לפריסה רחבה של אלפי שוטרים לוחמי מג״ב ומתנדבים שמטרתם מניעת אירועי פח״ע , שמירה על בטחון הציבור , ותגובה מהירה לטיפול".

לאחר מכן קרא הדובר לאזרחים להתחמש: "אנחנו חוזרים היום על הקריאה של המפכ״ל וראש אג״מ וקוראים לציבור שיש ברשותו נשק ומיומן לעשות בו שימוש בעת הצורך, לשאת את נשקו בימים אלו, גם במקומות התפילה ומקומות הבילוי המשפחתיים".

בהמשך ההודעה מסר דובר המשטרה את המאבק הנחוש של הארגון בתפיסה של כלי נשק בלתי חוקיים והזהיר את הציבור מפני הלנה או העסקה של שוהים בלתי חוקיים, כאשר כל אחד כזה עלול להיות - המחבל הבא.

לסיום קוראת המשטרה לציבור לדווח במהירות למוקד 100 של משטרת ישראל על כל אירוע חריג כמו גם על פרסומים מהם עולה חשש להסתה לטרור ואלימות ברשת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר