אחרי חיסול המחבל

לילה של עימותים סוערים בחווארה; מחבל יידה בלוק על יהודים - נורה ונהרג ע"י צה"ל

עימותים קשים במהלך הלילה בין מתנחלים לפלסטינים בחווארה | כוח צה"ל ירה למוות במחבל פלסטיני שהשליך אבן גדולה | בהתאם להערכת המצב, הוחלט על סגירת החנויות בציר חאוורה בו בוצע אמש פיגוע ירי | מפקד סיירת חרוב, סגן-אלוף ד', משחזר את חיסול המחבל שביצע את פיגוע הירי, שהסתיים בנס (בארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90)

עימותים פרצו הלילה בחווארה, אחרי פיגוע הירי אתמול, שרק בס"ד הסתיים בנס ללא נפגעים. הפלסטינים דיווחו על הרוג, בצה"ל הודיעו כי הם חיסלו אותו אחרי שיידה בלוק על יהודים.

הסהר האדום דיווח על צעיר שנפצע באורח קשה מירי והועבר לבית החולים, ולאחר מכן משרד הבריאות הפלסטיני עדכן כי הצעיר מת מפצעיו. בצה"ל מסרו כי מדובר במחבל שיידה בלוק אבן לעבר רכבים ישראליים ונפגע מירי הכוחות במקום.

המחבל שביצע את הפיגוע אמש, חוסל על ידי כוח בפיקודו של מפקד סיירת חרוב שירה לעבר המחבל וניטרל אותו, לאחר חילופי אש בין הכוח למחבל בסמוך למקום בו ארע הפיגוע. האקדח עימו בוצע הפיגוע נתפס ברשותו. אין נפגעים לכוחותינו.

מפקד סיירת חרוב, סגן-אלוף ד', משחזר הבוקר:

(צילום: דובר צה"ל)

על העימותים הלילה עדכן דובר צה"ל כי עשרות אזרחים ישראליים התקהלו במסדרון חווארה לפני זמן קצר. אזרחים ישראלים ופלסטינים השליכו אבנים אחד על השני. נזק נגרם לרכבים ישראלים ואזרח ישראלי נפצע באורח קל. כוח צה"ל פועל במקום לפיזור העימות ומשתמש באמצעים לפיזור הפגנות.

בנוסף, חשוד השליך בלוק לעבר רכב ישראלי, כוח צה"ל הגיב בירי, זוהתה פגיעה.

התקבלו דיווחים אודות השחתת רכוש של פלסטינים תושבי הכפר על ידי האזרחים הישראליים. אין נפגעים לכוחותינו.

(צילום: פלסטיני, מתוך הרשתות החברתיות)

מוקדם יותר הלילה הודיעו בצה"ל כי בהתאם להערכת המצב, הוחלט על סגירת החנויות בציר חאוורה, לצורך חיזוק הערכות הביטחונית במרחב וזאת במקביל לתגבור האבטחה והאמצעים במרחב.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר