כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מתקפת הפתע

שר הביטחון גלנט קיים הערכת מצב לעורף והנחה להיערך לפינוי תושבים בצפון הארץ 

שר הביטחון גלנט, סיים הערכת מצב לעורף והנחה את הגורמים כי המאמץ העיקרי הוא השמדת האויב והצלת אזרחים. גלנט הביע הערכה על ביצוע תוכנית ״מרחק בטוח״, לפינוי היישובים צמודי הגדר ברצועת עזה, והנחה להתכונן לביצוע התוכנית גם בצפון הארץ. גלנט הנחה לספק כלי נשק ותחמושת ליישובים צמודי הגדר | ביטחון 

יוני גבאי | כיכר השבת |
גלנט בישיבה המיוחדת (צילום: משרד הביטחון)

שר הביטחון יואב גלנט, סיים לפני זמן קצר הערכת מצב מיוחדת לעורף, יחד עם מנכ״ל משרד הביטחון האלוף (במיל׳) אייל זמיר, מפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא והגורמים הרלוונטיים במשרד הביטחון ובפיקוד העורף.

שר הביטחון הנחה את הגורמים כי המאמץ העיקרי בעורף הוא השמדת האויב והצלת חיי אזרחינו.

השר גלנט הביע הערכה על ביצוע תוכנית ״מרחק בטוח״, לפינוי היישובים צמודי הגדר ברצועת עזה, והנחה להתכונן לביצוע התוכנית גם בצפון הארץ.

שר הביטחון הנחה לספק כלי נשק ותחמושת ליישובים צמודי הגדר, ולצוות קצין צה״ל לכל ראשי הערים והמועצות בעוטף עזה, לסיוע בניהול המצב בעורף.

בשעת צהריים תקפו מטוסי קרב שלוש מפקדות מבצעיות של ארגוני הטרור ברצועת עזה. הותקפה מפקדה מבצעית של ארגון הטרור חמאס המשמשת להכוונת טרור, מפקדה מבצעית של ארגון הטרור גא"פ ממנה נוהלה לחימה במבצעים האחרונים ומפקדה מבצעית נוספת של ארגון הטרור גא"פ ששימשה את הכוח הרקטי של הארגון.

מוקדם יותר, שני מחבלים סוכלו בחוף זיקים על ידי לוחמי צה"ל.

עד כה סוכלו עשרות מחבלים ונתקפו עשרות מטרות על ידי זרוע הים. ספינת טילים סיכלה במהלך הלילה חמישה כלי שיט של ארגון הטרור חמאס.

בנוסף סוכלו כלי שיט של ארגון הטרור הג’יהאד הפלסטיני במעגנת עזה. כלי השיט שסוכלו יועדו לביצוע פיגועים דרך המרחב הימי במדינת ישראל.

הבוקר אמר דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "יותר מ-400 מחבלים נהרגו ואלפים נפצעו. עד כה תקפנו 500 מטרות ברצועת עזה, ביניהן תשתיות צבאיות של חמאס וסמלי שלטון. אנחנו ממשיכים בהתקפה רחבה של עזה, ונגבה מחיר בכל זירות המלחמה מכל מי שיתקוף אותנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר