כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"חיל האוויר בתפקוד מלא"

דובר צה"ל בהצהרה מיוחדת: "יש מקום לשאלות קשות ותחקיר נוקב" | צפו

דובר צה״ל, תא״ל דניאל הגרי מסר הצהרה לתקשורת במפקדת פיקוד הדרום בבאר שבע. בסוף ההצהרה יענה על מספר שאלות. "כיכר השבת" מעביר את ההצהרה בשידור חי (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |

דובר צה"ל תת אלוף דניאל הגרי מקיים בשעה זו הצהרה מיוחדת בה הוא מתייחס למלחמה שהוכרזה בישראל והחלה במתקפת פתע של החמאס בבוקר חג שמחת תורה: "אנחנו מטהרים את המרחב ותוקפים מחבלים בכל מקום שבו הם נמצאים, יש עדיין אויב בשטח. השמדנו 800 מטרות בעזה".

צפו בשידור

ההצהרה המלאה של הגרי (צילום: דו"צ)

הוא הוסיף והרחיב על התקיפה שהתרחשה בעזה לפני מספר שעות: "מדובר בתקיפה משמעותית ולקחו בה חלק 50 מטוסים של חיל האוויר. הוא התייחס למוכנות חיל האוויר: "חיל האוויר בתפקוד מלא - מוכן לגלי תקיפה מלאים".

במסר עקיף לחיזבאללה ולאיראן אמר דובר צה"ל כי הצבא ערוך גם למלחמה רב זירתית: "אנחנו נמצאים במוכנות מלאה בכל זירות המלחמה".

דובר צה"ל התייחס למספר ההרוגים ולשאלות הקשות מהאירועים הקשים בדרום ואמר: "חמאס הטיל אסון גדול על תושבי הרצועה. מאות הרוגים ואלפי פצועים". הוא הדגיש גם את הצלחות הצבא: "לקחנו עשרות מחבלים בשבי גם בשעות האחרונות".

הוא הוסיף לאיים על ארגוני הטרור: "נמשיך לתקוף את כל מרחבי הכינוס וההתקפה של לוחמי נוחבה וחמאס בכל מקום בעזה. חיל האוויר בתפקוד מלא, בספיקה רחבה, מוכן עם אלפי אנשי מילואים שהתייצבו בשורותיו".

"יש מקום לשאלות קשות ותחקיר נוקב" אמר דו"צ. "הציבור הישראלי זכאי לתשובות ועלינו מוטלת האחריות לספק אותן. כעת אנו בעיצומה של מלחמה - צהל עסוק במלוא כוחו לנצח את האויב. קודם נילחם, אחר כך נתחקר" הדגיש.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר