כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
רגעי הכניסה לקיבוץ

המפקדת משחזרת את תחילת המלחמה; "ירינו צרורות מהטנק"

מ״פ בפלוגת טנקיסטיות, סרן ק', חוזרת לרגעים הראשונים של המלחמה, לפריצה לקיבוץ ועד מתי שהיא התחילה להבין את הגודל של אירוע הטרור (צבא וביטחון)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
המ"פ משחזרת (צילום: דו"צ)

מ״פ בפלוגת טנקיסטיות, סרן ק', משחזרת את הרגעים הראשונים של המלחמה: ״את האירוע התחלנו עם היתקלות בכביש 232, כביש הגישה ליישובי העוטף, ובלחימה מול עשרות מחבלים. המשכנו בסריקות במרחב כדי לוודא שאין עוד איומים באזור".

"לאחר מכן", מספרת ק', "הגענו לגדר המערכת, שם הבנו שכנראה מה שראינו עד עכשיו הוא רק תחילת האירוע. חזרנו לאחור והצטרפנו למח"ט, יחד איתו התחלנו נסיעה על הכביש עם הטנק לכיוון קיבוץ חולית לאחר קבלת מידע על אירוע במקום. כשהגענו לחולית, שער הקיבוץ היה סגור. האיזור נראה יחסית שקט, ולא שמענו יריות. פתאום התקדם אלינו מתוך הקיבוץ חייל וסימן לנו להיכנס פנימה בעקבותיו. הבנו שכוחות נוספים עדיין לא חברו לאירוע בקיבוץ".

עוד מספרת ק', "לקחנו תנופה עם הטנק, שברנו את שער הקיבוץ ונסענו על פי ההוראות של החייל. הוא הוביל אותנו למוקד האירוע. כשהגענו לנקודה המרכזית בחולית ווידאנו אם יש אזרחים בפנים, ירינו מקלעים לכניסה לבית כדי לראות אם מחבל יוצא ולפתע הותקפנו מכיוון השדה שמאחור".

"סובבנו את הטנק בשדה", ממשיכה לתאר ק', "והתחלנו לירות צרורות למרחב. אחד מכוחות הלוחמים נפגע מאחורה. זיהינו את המחבל, ירינו פגז למרחב, שברנו את הגדר ההיקפית כדי לוודא שהשמדנו אותו וראינו שמצב הכוחות יציב. הכוחות הלוחמים שהיו בפנים החלו בסריקות במרחב על מנת לחפש עוד מחבלים בסביבה האזרחית".

לדבריה, "תוך כדי הסריקות של הכוחות הלוחמים, אבטחנו את המרחב וירינו צרורות כדי לא לאפשר למחבלים להתקרב, בזמן שאנחנו מוודאות שכל התושבים מוגנים. לאחר מכן, המח"ט עלה בקשר ועדכן על חדירת מחבלים בצד השני של הישוב, והורה לנו להגיע לשם. כשהגענו למרחב בהתאם להכוונת הכוחות, הבנו שהמחבלים ברחו. התחלנו נסיעה לכיוון מערב על מנת לאתר את המחבלים. תוך כדי שהמחבלים ירו במרחב זיהינו שניים מהם באזור, דרסנו אותם וחיסלנו אותם".

"חזרנו בחזרה ליישוב והתחלנו סריקות", אומרת ק' לסיום, "בשיתוף עם סיירת גולני וברדלס, כדי לוודא שכלל המחבלים חוסלו. במקביל, הטנק השני של הפלוגה חבר למרחב ואבטח את ה-D9 שתפקידו לחשוף את שטח השדה כדי שיוכלו לזהות מחבלים נוספים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר