נלחמים בפייק ניוז

המשטרה: הדיווח על מעצר מחבלים חמושים בלוד - שקרי

בהמשך לסרטון והודעה המופצת ברשת, בדבר "250 מחבלים חמושים שנעצרו עתה בלוד" - המשטרה מבהירה כי מדובר בפרסום שקרי: "התיעוד הנו ישן של מעצר מספר עשרות חשודים בגין שהיה בלתי חוקית, ללא אמל"ח והקשר פח"עי" 

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

המשטרה ממשיכה להילחם בפייק ניוז שנועד ליצור תבהלה מיותרת בקרב אזרחי ישראל: בצהריים הבהירה המשטרה כי בהמשך לסרטון והודעה המופצת ברשת, בדבר "250 מחבלים חמושים שנעצרו עתה בלוד", מדובר בפרסום שקרי.

עוד נמסר מהמשטרה: "התיעוד הנו ישן של מעצר מספר עשרות חשודים בגין שהיה בלתי חוקית, ללא אמל"ח והקשר פח"עי".

זו לא פעם הראשונה שהמשטרה נאלצת לפרסם הכחשות לפרסומים מיותרים. בסוף השבוע, תושבים בפתח תקווה, בת ים, בית שמש וערים נוספות, נכנסו ללחץ, לאחר שטענו כי ערבים צילמו אותם ואת הבתים. המשטרה בדקה את הפרטים.

על פי הודעת המשטרה: "ברשתות יש מספר אירועים בהם נראים חשודים בסמוך למבני מגורים כאשר אלו נראים מצלמים את המתחם. יודגש כי בכלל האירועים שנבדקו על ידי השוטרים לא עלה חשד לפח"ע (פעילות חבלנית עוינת).

עוד הדגישו במשטרה: "ככלל ובטח בימים אלו כל דיווח מסוג זה מטופל במהירות וביסודיות ע"י אלפי השוטרים והלוחמים הנמצאים בכלל הערים בכוחות מתוגברים ומוכנים לכל תרחיש. משטרת ישראל שבה וקוראת לאזרחים להמשיך ולגלות עירנות ולהתקשר בזמן אמת למוקד 100 בכל אירוע חריג".

לסיום ביקשו במשטרת ישראל: "על מנת שלא לייצר תבהלה, הציבור מתבקש שלא לשרשר הודעות אלו ברשת ולהעבירם לטיפול משטרתי ללא דיחוי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר