כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
האש תיעצר?

התקדמות במגעים לעסקה לשחרור נשים וילדים חטופים

האם בתמורה לכמה ימי הפוגה, חמאס ישחרר נשים וילדים מעזה? הקבינט המדיני ביטחוני התכנס הלילה כדי לדון בעסקת חטופים. לדברי אחד הנוכחים יש התקדמות במגעים אבל עדיין אין עסקה (מלחמה)

דוד הכהן | כיכר השבת |
צעדה למען החטופים, השבוע (צילום: Miriam Alster/Flash90)

הקבינט המדיני ביטחוני התכנס הלילה (בין ראשון לשני), ובין היתר דן על עסקת החטופים שלפי דיווחים עומדת על הפרק. לפי דיווחים, נראה שיש התקדמות מגעים אולם אין כל עסקה בינתיים.

לפי הדיווח של כתבת חדשות 13 מוריה אסרף וולברג, גורם מדיני אומר בתו הדין כי ״אין עסקה סגורה עדיין - אבל בהחלט נראה שיש התקדמות״.

באשר לדיווחים הערביים על הפוגת אש מ-11 בבוקר אומר הגורם המדיני, לפי הדיווח של אסרף וולברג - ״מדובר בפייק, לא התקבלה שום החלטה״.

העסקה העומדת על הפרק, לפי מקורות ישראלים, היא שחרור עשרות נשים וילדים. בחמאס טוענים כי חלק מהנשים והילדים מוחזקים בידי ארגונים שונים ועל מנת לאתרם יש צורך בהפוגת אש.

בישראל, כך לפי הדיווח, נוטים להגיע לעסקה חרף האמירה הזו של חמאס, תוך דרישה שיאתרו את החטופים בימי הפוגת האש. מדובר על חמישה ימי הפוגה שיקבעו סופית לפי מספר החטופים שישוחררו.

לדברי בכיר ישראלי, שצוטט בידי אסרף וולברג: "האיתות המשמעותי לקראת עסקה - ברגע שיודיעו על זימון ישיבת ממשלה". הדבר טרם קרה.

אמש הודיעו במשרד ראש הממשלה בשם הממונה על נושא החטופים והנעדרים תת אלוף במילואים גל הירש, כי היום בשעות הערב ייפגשו חברי קבינט המלחמה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נציגים ממשפחות החטופים והנעדרים.

שגריר ישראל בארה"ב מייק הרצוג אמר הלילה לרשת ABC שהוא מקווה שניתן יהיה לשחרר מספר משמעותי של חטופים בימים הקרובים אך הדגיש כי אינו מעוניין להכנס לפרטים. "יש מאמצים רציניים ואני מקווה שנוכל להגיע לעסקה בימים הקרובים", אמר הרצוג.

אולם, למרות הדיווחים בכלי התקשורת הערביים במצרים ובירדן, גורמים בישראל מכחישים כי הבוקר תחל הפסקת אש הומנטארית כחלק מעסקת שבויים עם חמאס: "הדיווח לא נכון".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר