התאמן עם פעילי טרור

תושב טייבה מואשם בסיוע לאוייב בשעת מלחמה | כל הפרטים

השב"כ והמשטרה עצרו את מחמוד רפיק עבד אל רחים מסארווה, תושב טייבה, בחשד לעבירות ביטחוניות חמורות ובהן סיוע לאויב במלחמה, חברות בארגון טרור וירי מנשק חם (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ארכיון (צילום: פלאש 90)

חוקרי השב"כ וימ"ר מחוז מרכז ניהלו בשבועות האחרונים חקירה מואצת, המתמקדת בעבירות ביטחוניות חמורות שנחשפו במהלך חקירה אחרת, שעניינה פיגוע ביזה והצתת חנות בטייבה על רקע לאומני סמוך לפרוץ מלחמת "חרבות ברזל".

במסגרת החקירה חשפו חוקרי ימ"ר מרכז והשב"כ סרטונים, תמונות והתכתבויות בטלפון הסלולרי של הנאשם, ובהם הוא נראה אוחז בסוגים שונים של נשקים, מכין מטעני צינור יחד עם פעילי טרור תושבי איו"ש ויורה בנשקים מסוגים שונים.

במהלך החקירה התבררה תמונה חמורה של אזרח ישראלי, אשר משפחתו קיבלה אזרחות במסגרת הליך איחוד משפחות, שנטל חלק בפעילות חבלנית עוינת יחד עם פעילי ארגון הטרור "כתיבת נור אלשמס" הפועלים בתוך העיר טול כרם, תוך שהוא מנצל את היותו אזרח ישראלי בעל חופש תנועה לקידום פעילות טרור.

עם התפתחות החקירה עלה, כי החשוד היה מעורב, בין היתר, בהשלכת מטעני חבלה לעבר כוחות צה"ל, אסף ומסר מידע על תנועות כוחות צה"ל באיו"ש, ביצע אימוני ירי יחד עם פעילי הארגון, התבקש להשיג ציוד צבאי לטובת פעילות ביטחונית וכן העביר אמצעי לחימה לפעילי הארגון, וכל זאת תוך סיוע לפעילי טרור מבוקשים והזהרתם מכניסת כוחות צה״ל לאזור, סייר עמם במקומות מהם בוצעו פיגועי ירי, ואף היה מודע לכוונות למימוש פיגועי ירי נוספים כנגד חיילי צה"ל.

כאמור, בהתאם לממצאי החקירה הוגש היום נגד החשוד כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בלוד, על ידי עו"ד תומר שטינברג מפרקליטות מחוז מרכז, בשורה של עבירות ביטחוניות חמורות הכוללות, סיוע לאויב במלחמה, חברות בארגון טרור, אימונים או הדרכה למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור, מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה וירי מנשק חם.

ממערכת הביטחון נמסר: "שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול יחדיו בנחישות לאיתור וסיכול של פעילות טרור, תוך מימוש של כל אמצעים העומדים לרשותם, על מנת למצות את הדין עם המעורבים בפעילות ביטחונית, המסכנת את ביטחון מדינת ישראל, כוחות הביטחון ואזרחיה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר