"יהיה תחקיר נוקב"

דובר צה"ל: "נתחקר את הזזת הכוחות מהעוטף - ניתן לציבור תשובות"

בהצהרה אותה נשא בתקשורת דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי, הוא התייחס להזזת כוח עתודה מעוטף עזה והתחייב: "נתחקר הכל - גם בזמן המלחמה" (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
מתקפת הפתע בשמחת תורה, מחבלים בשטחי הקיבוצים בעוטף עזה (צילום: לפי סעיף 27א)

לראשונה מאז מתקפת הפתע - דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי מאשר הערב (שני) כי צה"ל אכן הזיז כוחות עתודה מעוטף עזה ליו"ש בערב חג שמחת תורה, אולם טען כי הזזת הכוחות הייתה "מעשה שבשגרה ובהתאם להערכת המצב באותה העת".

הגרי ציין כי הזזת הכוחות - על אף שנעשתה כחלק משגרת הכוחות, תתוחקר היטב: ""אנחנו נתחקר את סוגיית כוחות העתודה ואת מיקומם, זאת סוגיה מטכ"לית. הדבר יידון בתחקיר מבצעי וניתן את התשובות לציבור באופן מלא. יהיה תחקיר נוקב".

הוא התייחס גם לשאלה שהטרידה את הציבור בישראל כבר בבוקר שמחת תורה - היכן היה צה"ל בשעות הבוקר עת פשטו מחבלי החמאס על יישובי העוטף: ""זה מעסיק מאוד את הציבור. אנחנו רואים את זה ביממה האחרונה, ונכון לתת פרטים על הדבר הזה גם בשלב הזה".

הוא הוסיף והתייחס שוב לסוגיית הזזת הכוחות בערב החג: "ההחלטה על כוחות עתודה בכל הגזרות היא החלטה מטכ"לית שמתבצעת באופן שבועי בהערכת מצב. את מיקום כוחות העתודה וההחלטות על כוחות העתודה ועל הגזרה ממנה הם הופנו, נתחקר באופן מעמיק כשתהיה לנו את האפשרות המבצעית בתוך המלחמה. אני רוצה להבהיר את הנקודה הזאת, ואנחנו קשובים בעניין הזה לציבור".

התייחסותו של דובר צה"ל דניאל הגרי לסוגיית הכוחות, באה בעקבות פרסום בכלי התקשורת הישראליים על החלטת צה"ל להזיז 2 פלוגות מחטיבת הקומנדו - מעזה ליו"ש, שם הם הוצבו בגזרת חווארה שבשומרון.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר