לחימה בלתי פוסקת

זעקת ראש המועצה האזורית הגליל העליון: "חיזבאללה משבית את כל החיים כאן"

ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ על חסימת הכבישים הנרחבת: "חיזבאללה במשאבים פשוטים יחסית משבית את כל החיים כאן בגליל העליון"

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
פגיעה ישירה בגליל (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ התייחס לחסימת הכבישים הנרחבת לאורך כל גבול הלבנון ואמר בכאב: "הבוקר נסגרו מרבית הכבישים בעמק החולה ועל ההר בשל פגיעה כנראה באזרחית לבנונית אתמול בלילה.

"זה רק מראה עד כמה ארגון הטרור חיזבאללה, במשאבים פשוטים יחסית, משבית את כל החיים כאן בגליל העליון, כשאותם אנשים שנשארו ברצועת הביטחון בתוך מדינת ישראל, בעצם נשארו ביישובים שלהם בלי יכולת לצאת. אלו שיצאו לא יכולים לחזור. זאת המציאות אזור לחימה, רצועת ביטחון בתוך מדינת ישראל".

בדיון הוועדה לביקורת המדינה שמתקיים אתמול, בראשות ח"כ מיקי לוי בנושא מיגון היישובים בצפון, מחו ראשי המועצות האזוריות מעלות יוסף, מטה אשר, מבואות החרמון, מרום גליל ועוד, כנגד מדיניות שר הביטחון , יואב גלנט, לפינוי היישובים עד טווח 3.5 ק"מ בלבד.

ראש המועצה האזורית מטה אשר, משה דוידוביץ, תקף במהלך הדיון: "התאמנו על פקודת מרחק בטוח אבל עכשיו יש פקודת חפלפ. היה אפשר להרחיב את הרצועה עד 5 קמ בלי החלטת ממשלה".

לדבריו: "קציני צה"ל בכירים אומרים שיש המון מנהרות בצפון, איך מדברים על חזרה הביתה? תנו לנו את המילה ביטחון, תקנו לתושבים ביטחון".

כזכור, בתחילת השבוע ביקר שר הביטחון גלנט במטולה והתבטא כי: "אנחנו נחזיר את הישובים אל מקומם, ואנחנו נעשה את זה או דרך תהליך הסכמי, או בפעולה כוחנית, עם כל המשמעויות שלה. אנחנו לא רוצים מלחמה, אבל אנחנו לא נחזיק את זה לאורך תקופה ארוכה מידי.

"כמו שאני רואה לאחרונה, אם חיזבאללה רוצה לעלות מדרגה אחת, אנחנו נעלה חמש. וזה יהיה מוטל עליכם. אנחנו לא מייחלים לזה, אנחנו לא רוצים להגיע למצב מלחמתי. אנחנו רוצים להחזיר את השקט״.

גלנט איים: ״אם יגררו אותנו לאירוע אלים, בוודאי למלחמה - הם ישלמו מחירים מאוד כבדים. לא אנחנו פתחנו את המלחמה המוגבלת הזו בצפון. אנחנו נדע איך לחבר את ההישגים שלכם, לידי הישג אחר״.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר