מחדל ביטחוני חמור

התחזה ללוחם, נכנס לעזה, הצטלם עם נתניהו וגנב כלי נשק

פרשייה ביטחונית חמורה נחשפה היום, בהגשת כתב אישום נגד תושב תל אביב שהתחזה ללוחם, נכנס לרצועת עזה ושהה בה במשך תקופה וגנב כלי נשק לעירו. בנוסף הצטלם עם נתניהו וגלנט בעת שביקרו בעזה (מלחמה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
תיעוד ממצלמות הגוף של השוטרים בעת החיפוש (צילום: דוברות המשטרה)

אל בית משפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (ראשון) בידי הפרקליטות כתב אישום חמור נגד תושב העיר, רועי יפרח בן 35, בגין גניבת נשק ותחמושת והתחזות ללוחם. הערב גם פורסם ב-Ynet, שהמואשם הצטלם עם נתניהו וגלנט בעת שהגיעו לבקר את הלוחמים בעזה.

מדובר בפרשייה חריגה שהיא גם מחדל ביטחוני חמור. לפי כתב האישום יפרח הגיע כבר ביום שמחת תורה לאזור הקרבות בעוטף עזה בכדי לעזור לכוחות הביטחון בלחימה.

במהלך התקופה, עד מעצרו לפני יותר משבועיים, הציג עצמו בכזב כבעל הכשרה של חבלן, ופעמים הציג את עצמו כמי שמשרת בתפקיד לוחם בימ"מ. פעמים אחרות הציג עצמו כלוחם ביחידה צבאית מובחרת של השב"כ. העובדות הן כי מעולם לא שירת הנאשם בצבא ולא נשא בכל תפקיד בארגונים אלה.

עוד פורט בכתב אישום כי על בסיס מצג השקר שהציג, התאפשרה לו גישה לנשק, תחמושת וציוד צבאי ומשטרתי במשך שבועות, והלה גנב כמות גדולה של נשקים, שפורטו בכתב האישום.

(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
חלק מהאמל"ח שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)

את חלק מהנשקים, כך מפורט בכתב האישום, העביר הנאשם למקומות שונים, לרבות באזור העיר תל אביב.

כאמור, לפי הדיווח ב-Ynet, הנאשם יפרח הצטלם בעם שהותו בעזה עם ראש הממשלה נתניהו ועם שר הביטחון גלנט, בעת שהגיעו לבקר את הלוחמים, כולל בתמונות סלפי. ליפרח חמש הרשעות קודמות בעבירות שונות, כולל עבירות נשק.

כאמור, היום הוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר