מתחה ביקורת חריפה

הפרשנית הבכירה שמרית מאיר: "חיזבאללה לא מורתע, חזרנו למנטליות השקר"

מי שדעתה נחשבת ביותר והיא עוסקת שנים רבות בפרשנות העולם הערבי, הסבירה היום, כי ההתנהלות של הדרג הצבאי והמדיני בנוגע למה שקורה בצפון - היא טעות | זה ההסבר המלא (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
כוח ארטילרי של צה"ל בגבול עם לבנון (צילום: Photo by David Cohen/Flash90)

מי שזכורה כיועצת המדינית הבכירה של ראש הממשלה נפתלי בנט והיא נחשבת לפרשנית לענייני ערבים בכירה, שמרית מאיר, הסבירה היום (ראשון) מה היא חושבת על המצב בצפון הארץ.

"אני רואה", פתחה מאיר ואמרה: "שחוזרים למנטליות השקר ודיברור היתר פנימה, על חשבון האמת. למה לא לנהוג סוף סוף באופן בוגר ולהגיד לציבור את מה שהוא מבין לבד - טרם הגיעה השעה למלחמה גדולה בצפון, אנחנו סופגים וזה רע, אבל משאביו של הצבא אינם בלתי מוגבלים והחלטנו שעזה תחילה. אפשר לא להסכים (אני למשל חושבת אחרת), אפשר לקיים דיון, אבל זו טענה לגיטימית ומבוססת אמת".

לדבריה, "במקום זה חוזרים באופן מדהים למנטליות השקר של לפני ה-7 באוקטובר ומסבירים לנו שחזבאללה בעצם חוטף קשות, רק שאנחנו פשוט לא מבינים את זה. מה שכל ישראלי בר דעת כן מבין זה שהצפון נטוש מאדם, שחזבאללה לא מורתע כפי שהגנרלים טענו בהתחלה אלא משחק בתבונה ובאומץ ורק מסלים. זאת המציאות. איתה צריך להתמודד".

"אפשר לדון באופציות", טענה מאיר עוד והוסיפה: "ממלחמה גדולה עד הסדר מדיני ומה שבאמצע, אבל במקום זה שוב התנועה הבלתי נשלטת הזאת של הדחקה ושקרים לציבור. רואים מצב א ואומרים לנו שזה בכלל ב. האתגרים גדולים מאוד וחייבים להפנים כבר שלא נחזיק פה מעמד בלי גמילה בהולה של הנהגת המדינה והצבא מתרבות השקר וההדחקה של העולם הישן".

איך זה ישמע בחוץ? לדברי מאיר: "אם אתם חושבים שנסראללה מתרשם מהאמירות הריקות האלה ולא מבין מה שהוא רואה מול עיניו כנראה שעוד לא הבנתם כמה משוכלל הצד השני וחבל. בנוגע ליותר ממאה הרוגים: הסיבה שאצלנו מתרשמים מהמספר הזה היא שעד כה אנשי חזבאללה נהנו מחסינות במסגרת משוואות התגובה".

עוד טענה: "בהתחשב במספר הלוחמים של הארגון ובנזק לישראל: ריתוק כוחות, השבתת הצפון, סולדיריות עם חמאס, קיבוע ההרתעה ואולי גם הישג טריטוריאלי ללבנון בהסדר מדיני בסוף הדרך - זה לא הרבה ובעיקר לא משיג את התכלית המינימלית שהיא הפסקת ההתקפות על ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר