במכתב חריף

דוידי נגד נתניהו: "ההחלטה להחזיר את התושבים הזויה"

אלון דוידי ראש עיריית שדרות יוצא במכתב לרה"מ נגד התוכנית להחזרת התושבים תמורת "מענק הסתגלות": "החלטה מטומטמת, מי שיחזיר את התושבים עכשיו - חתום מראש על האסון הבא של מדינת ישראל" (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
רה"ע שדרות, אלון דוידי (צילום: Photo by Yossi Zeliger/Flash90)

על רקע מטחי הרקטות ששוגרו הלילה בידי חמאס מרצועת עזה לעבר ישראל ובמיוחד לעוטף עזה, פנה הבוקר (שני) ראש עיריית שדרות אלון דוידי לרה"מ בנימין נתניהו במכתב חריף, ודרש לשנות את החלטת הממשלה שמעודדת את תושבי שדרות לחזור לעיר החל מהיום בתמורה למענק כספי.

יוזכר כי לפי החלטה שהתקבלה, יוכל כל תושב להאריך את שהותו בבתי המלון עד סוף חודש פברואר, אך במקביל ניתן יהיה לשוב להתגורר בעיר "בתמורה" לסכום של כ-200 שקלים ליום למבוגר ו-100 לילד, כמענק הסתגלות.

רה"מ נתניהו (צילום: Photo by Miriam Alster/Flash90)

דוידי קורא לנתניהו לגנוז את ההחלטה ההזויה כלשונו, היות ואותם תושבים שיחזרו לעיר לא יוכלו לקבל שירותים מלאים, מסגרות חינוכיות וכדומה, כיוון שפיקוד העורף לא מאשר, מנגד, אם ירצו לבחור שוב באופציה של בית מלון, לא יוכלו לעשות זאת.

"מי שזכאי שישולם לו (או בעדו) מענק החזרה, לא יהיה זכאי עוד למימון שהותו במתקני הקליטה ובכלל זה לא יהיה זכאי לתשלום בגין לינה ושירותי הארחה וכן לא יהיה זכאי עוד לקבל מענק אכלוס עצמאי", נכתב בסעיף 8 של החלטת הממשלה.

"מדובר בהחלטה הזויה, שבעצם אומרת שמדינת ישראל לא אומרת לנו מה יהיה, כיצד צה"ל נערך", אמר הבוקר דוידי, "כשאני, כראש עיריית שדרות, מחזיר את תושביי, לאיזו מציאות אני מחזיר אותם? אם יהיו בשכונות בצפון הרצועה תושבים אז יהיו שם גם מחבלים ואז יחזור האיום של ירי נ"ט. מי שיחזיר אותם – הוא כבר חתום עכשיו על האסון הבא של מדינת ישראל. זה הזוי שתושבי שדרות אמורים לחזור לפני קיבוצים עורפיים יותר".

דוידי הוסיף ואמר: "מפתים את התושבים במענק שישובו לבתיהם כשהנחיות פיקוד העורף לא מאפשרות לפתוח מסגרות חינוך, בעצם אומרים להם 'תביאו את הילדים שיישארו חודשיים בתוך ממ"דים'. מדובר בהחלטה מטומטמת – לא מאפשרים לתושבים לנסות לחזור ובהמשך אולי אף לחזור למלון. אני אומר לראש הממשלה – תגנוז את ההחלטה הזו מיד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר