פרויקט מציל חיים

בשומרון נערכים לתרחיש תקיפה: "כל תושב יהפוך ללוחם, בעיקר במקרה קיצון"

בעקבות הטבח הנורא בעוטף, ביישוב יצהר בשומרון לא סומכים על הצבא ומקיימים שגרת אימונים ותרגול תרחישים קיצוניים של חדירה למטרות פיגוע (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
כוחות צה"ל בכניסה ליישוב יצהר בשומרון (צילום: Photo by Flash90)

אחרי הטבח הנורא בשמחת תורה, תפיסת הביטחון של תושבי קו העימות בשומרון השתנתה לגמרי, רוב התושבים מבינים שאי אפשר לסמוך רק על הגנת הצבא ואפילו לא רק על כיתות כוננות מצומצמות שעלולות לשלם מחיר כבד ברגע האמת שחלילה עלולה להיות.

ביישוב יצהר לא יושבים בשאננות ומקיימים בשבועות האחרונים שגרת תרגילים ואימונים במטרה להפוך כל תושב ללוחם שעשוי לתת מענה במקרה של תרחיש קיצוני הכולל תקיפה של חוליות טרור.

כוחות צה"ל מאבטחים את הגיזרה המרחבית בשומרון (צילום: Photo by Sraya Diamant/Flash90)

בשיחה עם 'ישראל היום' הסבירו ביישוב כי מטרת המיזם הוא "להפוך את האזרחים מנטל ביטחוני לנכס ביטחוני". המארגנים הדגישו כי מדובר בכוח אזרחי אשר מטרתו תהיה עתודה וסיוע לכוח צה"ל ולכיתת הכוננות, ומספרים כי הפרויקט זכה לתמיכה מקצינים בחטיבת שומרון ומפקדים נוספים בגיזרה.

מפקד כיתת הכוננות בועז אלברט אמר ל'ישראל היום': "אנחנו עורכים עם התושבים גם אימון טקטי שכולל תנועת פרט וחוליה בשטח, ניהול היתקלויות בדגש על תקשורת נכונה בין הלוחמים, וכן עזרה ראשונה בסיסית כמו החייאה, ושימוש בחוסם עורקים", זה משהו שאתה לומד אותו במשך כמה שעות ויכול להציל חיים ביום מן הימים"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר