בהערכת מצב

הרמטכ"ל: "נלמד את הפיצוץ באל בורייג'; כמו בעזה נילחם גם בלבנון"

הרמטכ״ל רא"ל הרצי הלוי, קיים היום (רביעי) הערכת מצב מבצעית במרכז רצועת עזה עם מפקד פיקוד הדרום אלוף ירון פינקלמן וקצינים בכירים נוספים | הוא חידד את הצורך ללמוד ולהפיק לקחים מכל אירוע או הישג במרחב לחימה מסובך (חדשות צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הרמטכ"ל הלוי עם הקצינים והלוחמים בהערכת מצב (צילום: דו"צ)

הרמטכ״ל רא"ל הרצי הלוי קיים הערכת מצב היום (ד׳) במרכז רצועת עזה עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 36, תת-אלוף דדו בר כליפא ומפקדים נוספים.

בדבריו התייחס הרמטכ"ל לאירועים הקשים שפקדו את לוחמי צה"ל במהלך ימי הלחימה הקשוחים ברצועת עזה בכל תוואי הפעילות המבצעית, והצהיר גם כי הצבא ערוך ויודע לבצע את הנדרש והמצופה ממנו גם בשטח ההרי של דרום לבנון.

״הלחימה הזו היא לחימה במרחב מאוד מאוד מסובך, יש בו תת קרקע, יש בו על קרקע, יש בו אויב שנערך הרבה מאוד זמן להגנה בצורה סדורה, יש כאן אוכלוסייה, הרבה מאוד בתים - מרחב מאוד מאוד מסובך ללחימה. שמגיעים לפוצץ מערכת כזו כפי שפוצצתם בימים האחרונים כאן לאורך ציר טנצ'ר, משימה מאוד מורכבת, צריך להגיד - אנחנו עושים כאן פעולות שאף פעם לא עשינו"

"ברגע שקורה דבר לא טוב, וקרה לנו כאן דבר מאוד לא טוב, איבדנו לא מעט אנשים ונפצעו לנו אנשים. הדבר היחיד שנשאר לנו כמפקדים - למידה למידה למידה. לחימה ארוכה, הרבה זירות, יש לנו הרבה אתגרים, אני רואה את היכולות כאן, אני יודע היטב שזה יודע להתמודד עם כל בעיה בעזה, אין בעזה קילומטר מרובע שאתם לא יודעים להיכנס ולפרק אותו, אין דבר כזה, אחרי מה שעשיתם - לא קיים דבר כזה"

"אחרי מה שעשיתם, אין כפר בלבנון, אין שס"ם בלבנון שאתם לא יכולים להיכנס ולפרק אותו. אנחנו נשים אתכם במקומות שצריך, אתם תעשו שם את מה שצריך, מלחמה ארוכה בצד השני נצא עם תוצאות טובות״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר