המצוד נמשך

גורמי הביטחון מעריכים: סינוואר נשאר בחיים כי הוא מקיף את עצמו בחטופים 

גורמים ביטחוניים ישראלים אמרו לרשת התקשורת האמריקנית NBC כי מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר שוהה מאז תחילת המלחמה בעומק מנהרות ח'אן יונס, מוקף בקפידה בחטופים ובחטופות (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
כוחות צה"ל בחאן יונ'ס במצוד אחרי סינוואר (צילום: דו"צ)

המצוד אחרי מנהיג חמאס ברצועת עזה, רב המרצחים יחיא סינוואר, ממשיך כל הזמן, וגורמי הביטחון משוכנעים כי הוא נמצא באופן קבוע צעד אחד לפני הצבא, ומתחילת המלחמה הוא הצליח לחמוק מספר פעמים מלהיתפס ע"י כוחות ישראלים.

לדברי גורמים ישראלים ששוחחו הבוקר (חמישי) עם רשת התקשורת NBC האמריקנית, סינוואר, שתכנן ופיקח על המתקפה הרצחנית שבה נרצחו 1,200 בני אדם ונחטפו כ-240, הסתתר בקרבת הכלובים שאותרו בידי כוחות צה"ל ובהם הוחזקו חטופים מתחת לאדמה בעומק ח'אן יונס.

(צילום: דו"צ)

לפי הדיווח, "סביר להניח שסינוואר והנהגת חמאס היו קרובים למקום שבו הוחזקו החטופים - ואז כולם המשיכו משם", אמר סא"ל במילואים יונתן קונריקוס, דובר צה"ל לתקשורת הזרה לשעבר, שמכהן כעמית בכיר ב"קרן להגנה על דמוקרטיות" בוושינגטון. "אני חושב שקרבתו לחטופים הצילה את חייו יותר מפעם אחת", ציין.

בני משפחות החטופים בחסימת הכבישים (צילום: בשי דרשן/TPS)

אחד הדברים המטרידים הוא, כי לפי הדיווח ב-NBC מפי גורמים בצה"ל בהווה ובעבר, חמאס הצליח לשמור על תקשורת של סינוואר עם מנהיגיו הפוליטיים בדוחא קטאר, והיא לא זוהתה על-ידי המודיעין הישראלי.

לדברי מומחי הצבא, לסינוואר שלוש משימות: הישרדותו האישית כמובן, מלבד זה הוא נאמן מאוד לארגונו ולרצון להמשיך להפעיל את חמאס, במקביל אם יינצל, הוא חותר לתפקיד בהנהגה העתידית של עזה תחת כל ריבונות שתהיה.

עזתים מפגינים נגד חמאס (צילום: ברשתות הערביות)

בתוך כך, תושבים עזתים יצאו להפגנה נגד חמאס סמוך לבית החולים שוהדא אל-אקצא בדיר אלבלח, ובה דרשו להחזיר את החטופים הישראלים כדי לסיים את המלחמה ולחזור לבתיהם.

דובר צה״ל בערבית, אביחי אדרעי, הגיב: ״בני העם העזתי יצאו להפגין, ולהביע את זעמם על המצב שמנהיגי חמאס דחפו אותו אליו. האם הזעקות והקריאות האלה יגיעו למקום מחבואם של מנהיגי חמאס?״

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר