בשיחה עם לוחמים

גלנט: ״המקומות שהיו הבטוחים ביותר הפכו למלכודת למחבלי החמאס"

שר הביטחון יואב גלנט ביקר ביחידת יהל״ם של חיל ההנדסה הקרבית שפועלת לחקר ולהשמדת תוואי התת-קרקע ומוקדי הטרור ברצועת עזה ואמר: "ביומיים האחרונים למעלה מ-100 מחבלים שעלו מהמנהרות נעצרו או הסגירו עצמם״ (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
דברי גלנט (צילום: שחר יורמן)

שר הביטחון יואב גלנט, ביקר היום (חמישי) ביחידת יהל״ם של חיל ההנדסה הקרבית, הפועלת לחקר ולהשמדת תוואי התת-קרקע ומוקדי הטרור ברצועת עזה.

גלנט קיבל סקירה מקצין הנדסה ראשי תת-אלוף יואב טורכנסקי וממפקד היחידה אלוף-משנה א׳ על פעילות היחידה במלחמה, לאיתור והשמדת תשתיות הטרור ברצועת עזה.

שר הביטחון אמר ללוחמי היחידה בסיום הביקור: "אין מקום שאני מגיע אליו בעזה – עזה, מחנות המרכז, ח'אן יונס, בכל מקום שאני נכנס, פוגש את הלוחמים - ולא מדברים איתי על יהל"ם. מפקדי הגדודים, החטיבות, האוגדות, וזה נובע כתוצאה מהנוכחות שלכם בכל מקום בחוד החנית״.

לדבריו, ״בפעולה הזאת לצערי יש מחירים והיחידה שילמה מחיר כבד. מצד שני, רואים את התוצאות באופן ברור - חמאס חפר מנהרות כדי להשתמש בהן נגדנו בכל מיני שיטות – בפועל החמאס קורס אל תוך המנהרות של עצמו שהוא חפר בעמל רב. כל מקום שהוא חשב שיהיה מלכודת עבור חיילי צה"ל הופך להיות אזור שבו אנחנו מכים אותו, בהרבה מאוד שיטות״.

גלנט ביחדת יהל"ם (צילום: שחר יורמן)
(צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון)

עוד ציין גלנט כי ״יש להם מאות הרוגים שנפגעו מתחת לקרקע כתוצאה מהפעילות שלכם ושל החברים שלכם. ובנוסף, אנחנו רק ביממה וחצי האחרונות – יש לנו למעלה מ-100 שבויים שעולים, חלקם מתחת לקרקע, באזור ח'אן יונס וגם במקומות אחרים - כי הם מבינים שהם לא יכולים להילחם כנגד צה"ל. זה בזכותכם ובזכות החברים שלכם.

״זה ביטוי של הצורך המערכתי והאסטרטגי שלנו. אנחנו לא שכחנו מה קרה בשביעי באוקטובר, מי שהרג את הילדים שלנו ואנס את הנשים שלנו וחטף את הזקנים שלנו, אנחנו נלך ונוריד לו את הראש, לכולם. אין חוכמות, עד הסוף, מכים את כולם, כל מי שאתם פוגשים, כל מחבל חמאס מחסלים אותו, מי שנכנע לוקחים אותו ואנחנו ממשיכים, לא נצליח לפגוע בכולם, אבל נגיע למצב שאנחנו נפרק את הארגון הזה, הוא לא ישלוט בעזה, לא יהיה לו כוח צבאי״.

(צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון)

הוא הוסיף" ״זה קרב של נחישות והתמדה, זה לא יום ולא שבוע אבל בקצה התוצאה תהיה מאוד ברורה. לחמאס אין עתודות, אין לו מאיפה להביא נשק או תחמושת, הוא לא יודע לטפל בפצועים שלו כמו שצריך, הוא לא יודע לעשות תחקירים, הוא בהימלטות. הדבר היחיד שיכול לעזור לו, לשיטתו, זה שאנחנו לא נלך על הראש שלו, זה הדבר היחיד. שכוח של חמאס או גדוד של חמאס, נפגש בצה"ל - התוצאה ברורה, מי שלא מבין מה התוצאה שילך לשאטי, לבית לאהיה, לבית חאנון, לג'באליה, לכל המקומות שהייתם בהם, והם מבינים את זה היום, גם בח'אן יונס, גם במערב ח'אן יונס, אנשים יוצאים בתורים ארוכים מאוד ונכנעים עכשיו במערב ח'אן יונס, אלפים״.

שר הביטחון סיכם: ״תתמידו, תעשו את העבודה שלכם ואנחנו נביא את התוצאה. יש הרבה הרבה הערכה למה שאתם עושים בכל מדינת ישראל, בציבור, ובוודאי במערכת הביטחון ובצה"ל. תודה רבה חברה, הרבה הצלחה".

בנוסף השר גלנט קיים סיור במתקני האימונים של היחידה וצפה ביכולות החקר וההשמדה למתחמי התת קרקע. שר הביטחון הביע את הערכתו בפני לוחמי היחידה בסדיר ובמילואים על פעילותם בכל מוקדי הלחימה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר