אחרי שיצאו מעזה

"שוחררנו בלי להכריע": מפקד שיירת האמרים הושעה; שלושה לוחמים ננזפו

אחרי המחאה נגד הממשלה, תוך הנפת שלטים על רכבים צה"ליים, בצה"ל הודיעו כי מפקד השיירה יושעה לחצי שנה. בנוסף ניתנה הערה פיקודית לשלושה לוחמים שהיו מעורבים במחאה | על שלטי המחאה נכתב: "גם אותנו שחררו, בלי להכריע" (מלחמה)

ב. ניסני | כיכר השבת |
המחאה על הרכבים הצה"ליים (צילום: מטה בראשית)

בימים האחרונים הסתיים תחקיר האירוע שבו לוחמים במילואים הביעו מחאה, תוך שימוש בכלים צבאיים, על כך ששוחררו מהלחימה בעזה ללא הכרעה. כך מסר היום (ראשון) דובר צה"ל.

בתום התחקיר, הוחלט בצה"ל על טיפול פיקודי, במסגרתו הושעה משירות מילואים מפקד השיירה אשר הוביל וביצע את תליית השלטים לפרק זמן של חצי שנה. בסיום תקופה זו המשך שירותו יבחן בשנית.

בנוסף, כך מסרו בצה"ל, הוחלט על מתן הערה פיקודית לשלושה לוחמי מילואים נוספים שהיו מעורבים באירוע.

"הבעת מחאה של משרתי צה״ל תוך שימוש בכלים צבאים היא בניגוד לפקודות ואין לה מקום בצה״ל לא בשגרה ולא במלחמה", מסר דובר צה"ל.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', המחאה התרחשה ביום שני בשבוע שעבר. במסגרתה לוחמים ששוחררו מרצועת עזה, פתחו במחאה נגד הממשלה, תוך הנפת שלטי מחאה על הרכבים הצה"ליים, והלינו על כך ששוחררו מבלי להכריע.

על המחאה אחראי "מטה בראשית", שפרסם את התיעודים, כאשר על הרכבים הצבאיים, נתלו שלטים בהם נכתב: "גם אותנו שחררו בלי להכריע", כשהאות למ"ד במילה 'להכריע', נכתבה בצורה המזוהה עם 'הליכוד'.

המחאה על הרכבים הצה"ליים (צילום: מטה בראשית)

בסרטון שפרסמו במטה בראשית נשמע אחד המילואימניקים אומר: "אז מזדכים כרגע, יש כבר תאריך גיוס מחודש, ובדרך אנחנו רוצים להגיד את זה בצורה פשוטה - גם אותנו שחררו בלי להכריע".

לדבריו, "מקבלי ההחלטות, אותם מקבלי ההחלטות שהביאו אותנו לאסון בשמחת תורה, צבא, שב"כ, כל מי שמכר לנו את הלוקשים ממשיך למכור לנו את הלוקשים, כשיש אויב נאצי שהאחים שלנו נמצאים אצלו בשבי, שחטפו אותם, ילדים, תינוקות, נשים - ושוב מנסים לרכך את התמונה האמיתית. עם ישראל חי".

במטה בראשית, שפרסם לאחרונה שילוט שבו נכתב "נתניהו טוב לערבים", מסרו כי "אם הדרגים הבכירים בממשלה ובצבא לא יודעים להכריע שיפנו את מקומם לאלה שכן. מאסנו ברצון של כל צד במפה הפוליטית להשיג הכרעה. הכרעה משיגים מול אוייב נאצי שנמצא מסביבנו".

דובר צה"ל מסר כי חקירה תתנהל, וכאמור בסיומה הוחלט על השעת המפקד ומתן הערה פיקודית לכמה מהחיילים שהשתתפו במחאה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר