לא הפנימו כלום?

"על סף מרד": שינוי הנחיות הפתיחה באש מתסכל לוחמים

שינוי הנחיות הפתיחה באש לעבר פלסטינים המתקרבים לגדר מתסכל עמוקות לוחמים | אחד מהם: "יש מקרים מסמרי שיער אצל כוחות שכנים. זה מביא אותנו אל סף מרד" (צבא)

נחמן שטרנהרץ | כיכר השבת |
חיילים ליד גדר הביטחון. אילוסטרציה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לוחמים המשרתים ליד גדר הגבול ברצועת עזה מביעים תסכול, נוכח שינוי הוראות הפתיחה באש - שאינו מאפשר לירות עוד בפלסטינים המתקרבים לגדר.

״זה סיפור מתסכל מאוד שהולך ומחמיר", צוטט אחד הלוחמים בידי הפרשן הפוליטי של ערוץ 12 עמית סגל. "ידינו כבולות - לעתים מול עזתיים שזוהו בוודאות כמחבלים.

"ולא רק בגיזרה או ביחידה שלי. יש מקרים מסמרי שיער אצל כוחות שכנים. זה מביא אותנו אל סף מרד. מדובר במאות מקרים״.

כזכור, אתמול פרסם הכתב רועי שרון בכאן חדשות שבחודש האחרון הוראות הפתיחה באש השתנתה וכעת החיילים לא מורשים לירות בפלסטינים שמתקרבים לאותה רצועת ביטחון שנקבעה על ידי כוחות צה"ל.

אחרי פרוץ המלחמה, היה נוהל ברור בצה"ל, לפיו, כל פלסטיני שיתקרב לרצועת הביטחון החדשה בעומק של ק"מ מהגבול עם ישראל - יקבל יריה. כעת זה משתנה.

חיילי מילואים התלוננו בשיחה עם כאן: "הידיים שלנו קשורות - אנחנו לא יכולים לבצע ירי, המפקדים מתנהלים כאילו לא היה כאן טבח אכזרי מאין כמותו".

מצה"ל נמסר בתגובה לדיווח: "צה״ל ערוך לאורך גדר הגבול עם כוחות רבים ופועל במגוון דרכיו להגנה מרחב. הוראות הפתיחה באש הינן סדורות, ומאפשרות לכוחות להסיר כל איום, עם מלוא הכלים לשמירה על חייהם"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר