בן גביר: "הוראה מפוקרת והזויה"

סערת ההוראה שלא לפתוח באש על מחבלים | צה"ל מכחיש

אחרי שאתמול דווח על כך שצה"ל הורה לחיילים לא לירות על עזתים שמתקרבים לגדר הגבול, והחיילים טענו כי צה"ל מפקיר אותם - כעת צה"ל מכחיש את הדיווח | השר בן גביר שיגר מכתב חריף בנושא לראש הממשלה נתניהו (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הגדר עם עזה | ארכיון (צילום: פלאש 90)

הוראות הפתיחה באש לכיוון פלסטינים שמתקרבים לגדר הגבול עם רצועת עזה - השתנו לרעה בחודש האחרון ונאסר על חיילים לירות, כך פורסם אמש (ראשון) ב'כאן 11', כעת דובר צה"ל מכחיש את הדיווח וטוען כי אין שינוי.

כזכור, אתמול דווח, כי אחרי פרוץ המלחמה, היה נוהל ברור בצה"ל, לפיו, כל פלסטיני שיתקרב לרצועת הביטחון החדשה בעומק של ק"מ מהגבול עם ישראל - יקבל יריה. בחודש האחרון, הוראות הפתיחה באש שונו וחיילים לא מורשים לירות בפלסטינים שמתקרבים לאותה רצועת ביטחון שנקבעה על ידי כוחות צה"ל.

בדובר צה"ל אומרים כעת: "בהמשך לטענות ביחס להוראות הפתיחה באש בגבול עזה, בצה״ל מבהירים כי אין שינוי בהוראות הפתיחה באש, וכוחות צה״ל פועלים על פי ההנחיות שלא לאפשר הגעה לגדר הגבול של אף גורם. הוראות הפתיחה באש ומדיניות הפעלת הכוח מאפשרות לכוחות לעמוד במשימה, תוך מניעת אירועי ירי כוחותינו על כוחותינו, או פגיעה באזרחים ישראליים, לרבות חטופים שעלולים להגיע למרחב".

עוד נמסר מדובר צה"ל: "כוחות צה״ל פרוסים לאורך מרחב הגבול, ונלחמים גם בעומק הרצועה. בחודש האחרון חוסלו עשרות מחבלים במרחב הגבול".

בתוך כך, השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא, וציין, כי הוא פנה למזכירו הצבאי של רה"מ, אלוף אבי גיל, שהכחיש בפניו את הדברים, "אך מאז פורסמו עוד ועוד עדויות של חיילים המאמתות את הפרסום וגם הח"מ מתכוון לערוך תחקיר ולרדת לשטח ולשמוע מפי החיילים את האמת העובדתית".

"לאור זאת", מוסיף וכותב השר בן גביר לראש הממשלה כי "ככל שהדברים נכונים, מדובר בהנחיה מופקרת ואווילית, שמעידה כי יש מי שטרם התפכח מהקונספציה המסוכנת שהביאה אותנו לטבח השבעה באוקטובר. יש להגיד את הדברים באופן הברור והנחרץ ביותר: הוראות הפתיחה באש הקיימות, מסכנות את הלוחמים, ומקרבות את הטבח הבא בתושבי עוטף עזה והדרום".

השר בן גביר כותב בסיום מכתבו: "אדוני ראש הממשלה, אתה נושא באחריות לניהול הלחימה. ככל שחלילה הפרסום נכון, אני דורש ממך – הורה באופן מיידי לשר הביטחון ולרמטכ"ל לאפשר לכוחות צה"ל לירות בכל מי שנכנס לשטח רצועת הביטחון, ולבטל לאלתר את ההוראות המופקרות וההזויות הקיימות, והבהר בקולך כי מי שמנסה להתקרב לגדר – הוא בן מוות. במידה ולא ייעשה כן, ויתגלה שאכן הפרסומים נכונים חלילה, יהיו לכך השלכות ברורות מאוד על המשך תפקוד הקואליציה - סיכון חיי חיילי צה"ל ותושבי הדרום באופן כה מוחשי הוא קו אדום עבורנו, ואין לי ספק כי לאור הצהרותיך הברורות, תראה עין בעין את הדברים איתנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר