לאחר שלקחו אחריות

הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראש אמ"ן מתלבטים מתי להתפטר

הרמטכ"ל הרצי הלוי, ראש השב"כ רונן בר וראש אמ"ן אלוף אהרן חליוה מתלבטים מתי להתפטר מתפקידם בשל הכישלון הגדול במתקפת הפתע של חמאס (ביטחון)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הרמטכ"ל הלוי. אילוסטרציה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראשי מערכת הביטחון מתלבטים בעיתוי הנכון להתפטר מתפקידם בשל אירועי שמחת תורה והאחריות שלהם לכישלון, והאם נכון שההתפטרות תבוא תוך כדי מלחמה.

על פי הדיווח של ניר דבורי ב'חדשות 12', כל עוד הלחימה ברצועת עזה ובלבנון נמשכת, בכירי המערכ - הרמטכ"ל הרצי הלוי, ראש השב"כ רונן בר וראש אמ"ן אהרן חליוה - מתכוונים להישאר בתפקידם. כך שהתפטרות שלהם לא צפויה בחודשים הקרובים.

על פי הדיווח, אחד השיקולים של בכירי מערכת הביטחון בשאלת מועד ההתפטרות עוסק במינוי מחליפם: "המינוי תלוי במצב במערכת הפוליטית, שכן הפוליטיקאים הם אלה שממנים את בכירי הצבא וארגוני הביון".

כזכור, פחות משבוע לאחר מתקפת הפתע, הרמטכ"ל הלוי לח אחריות על הכישלון ואמר: "אנחנו אחראים לביטחון המדינה ואזרחיה, ובשבת בבוקר בעוטף עזה לא עמדנו בזה. אנחנו אחרי אירוע רצחני ואכזרי, אנחנו נפרק את כל המערכת של חמאס".

עשרה ימים לאחר שמחת תורה, גם ראש אמ"ן חליוה לקח אחריות: "אני נושא באחריות לכישלון, לא עמדנו במשימה החשובה ביותר שלנו", כתב. "אמ"ן בפיקודי כשל במתן התרעה על מתקפת הטרור. כעת, לנגד עינינו משימה אחת בלבד - להשיב מלחמה ולנצח בה".

כך גם ראש השב"כ בר שאמר: "למרות שורה של פעולות שביצענו, לצערי, בשבת לא הצלחנו לייצר התרעה מספקת שתאפשר לסכל את המתקפה. כמי שעומד בראש הארגון - האחריות על כך היא עליי. יהיה זמן לתחקירים - עכשיו נלחמים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר