"18 גדודי חמאס פורקו"

גלנט לועג לסינוואר: "הוא במנוסה, לא מתקשר עם סביבתו"

שר הביטחון, בנאום לוחמני מתמיד, מציג את הישגי צה"ל לצד המכות שספג ארגון החמאס: "כמחצית ממחבלי חמאס בעזה נהרגו או נפצעו קשה" (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שר הביטחון גלנט, היום (צילום: שירה קינן)

שר הביטחון יואב גלנט, נשא היום (שני) נאום לוחמני ותקיף במיוחד, בו הוא הציג את הישגי צה"ל מול החמאס - לצד הכישלונות של ארגון הטרור העזתי בכל החזיתות והקרבות ברצועה: "צה״ל פועל בעוצמה ובדיוק. הפעולה הקרקעית מתקדמת ומשיגה את יעדיה".

"כוחותינו פועלים קרקעית ברוב שטח רצועת עזה" אמר גלנט. "18 גדודי חמאס פורקו ואינם מתפקדים עוד כמסגרות צבאיות לוחמות" הוסיף. הוא ציין כי "כמחצית ממחבלי חמאס נהרגו או נפצעו קשה".

שר הביטחון הוסיף להרחיב על פעילות צה"ל ברצועה ואמר: "הכוחות נעים באומץ לב ובמקצועיות במנהרות שהיו פעם במקום הבטוח ביותר עבור המחבלים וכעת אנו מגבירים בהם את הלחץ על המחבלים ועל ראשי ארגוני הטרור".

"התמרון הקרקעי הוא מהמורכבים והמסובכים ביותר בהיסטוריה של המלחמות" אמר גלנט בהתייחסו לכוחות הפועלים בשטח, והוסיף מיד: "חיילי צה״ל עושים פעולה שאין למעלה ממנה".

שר הביטחון עבר לאיים על החמאס: "נגיע גם למקומות שבהם טרם לחמנו במרכז הרצועה ובדרומה, ובמיוחד אל מרכז הכובד האחרון שנותר בידי חמאס - רפיח. ידע כל מחבל שמסתתר ברפיח כי סופו יהיה כמו בחאן יונס ובעזה. הלחץ הצבאי הוא זה שמקדם את השבת החטופים אל ביתם".

גלנט עבר ללעוג ליחיא סינוואר: "הנהגת חמאס ויחיא סינוואר בראשה נמצאת במנוסה, סינוואר עובר ממסתור למסתור, לא מצליח לתקשר עם סביבתו ובימים האחרונים לוחמי צה״ל מצאו חומרים משמעותיים במקומות בהם שהה לאחרונה ובזכותם אנו מעמיקים את אחיזתנו על תכניות החמאס".

הוא הוסיף לדבר על מצוקת הנהגת החמאס ברצועה: "קשיי התיאום בין נציגי חמאס מחוץ לרצועה לבין אלו שבתוך הרצועה מעידים על בהלה ועל מצוקה. סינוואר לא מנהל את המערכה, לא מפקד על הכוחות, הוא עסוק בהישרדותו האישית. הוא הפך מראש החמאס למחבל נמלט, וכוחות צה״ל ממשיכים במרדף אחריו".

שר הביטחון התייחס גם להיבטים הפוליטיים הפנימיים של מדינת ישראל ואמר: "המעשה הצבאי כרוך במעשה המדיני. רק קידום אלטרנטיבה מדינית תבטיח את סיום שלטונו של חמאס".

"לא תתקיים שליטה ישראלית אזרחית ברצועה" הצהיר גלנט, "זו העת לקבל החלטות נכונות כדי שנוכל לעמוד ביעדים המדיניים אותם קבענו ולאפשר יציאה אל מרחב חדש, במהלכו ניתן יהיה להרחיב את מעגל השלום על פני מעגל הטרור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר