הסיוע ההומניטרי 

נתניהו לרמטכ"ל: יש לך דד ליין עד סוף השבוע, למצוא חלופה לאונר"א

אחרי החשיפה של ישראל על אונר"א ועל הסיוע הרב שהעניקו פעילים בארגון בטבח הנורא בשמחת תורה, כעת ראש הממשלה מבקש מהצבא, כי ימצאו חלופות אחרות להעברת הסיוע ההומניטרי (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
נתניהו והרמטכ"ל הרצי הלוי (צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ)

הקרב הישראלי מול ארגון הטרור אונר"א: ראש הממשלה נתניהו, העביר הוראה לצבא למצוא חלופה אחרת לאונר"א.

על פי הפרסום הבוקר (שלישי) בכאן חדשות, משלוחי הסיוע ההומנטירי לעזה, מתקבלים על ידי אונר"א, נתניהו הורה לרמטכ"ל ולבכירי הצבא, למצוא חלופות אחרות להעביר את הסיוע.

על פי בכיר בקבינט, ראש הממשלה ביקש מהרמטכ"ל להציג את החלופות לארגון עד לסוף השבוע הקרוב.

כזכור וכפי שדווח, לאחר חשיפת ישראל, כי בכירים באונר"א לקחו חלק במתקפה האכזרית נגד ישראל, הודיעו המדינות - ארצות הברית, בריטניה, איטליה, קנדה, פינלנד, אוסטרליה והולנד, כי הם יפסיקו לתמוך בארגון הטרור.

יצוין, כי ארגון אונר"א הוא זה שלמעשה משמר את "מעמד הפליט", עבור הפלסטינים למרות שעברו מאז יותר משבעה עשורים - מאז שקמה מדינת ישראל והפלסטינים הוגדרו כפליטים.

אחרי שהתגלה שלפחות שנים-עשר מתוך פקידי הארגון השתתפו במו ידיהם בטבח שמחת תורה, חתכו כאמור מדינות העולם בזו אחר זו את התמיכה הכספית בארגון, כאשר המכה הקשה מכולן הייתה זו של ארצות הברית - עד כה המממנת הגדולה ביותר של הארגון.

ה'וול סטריט ג'ורנל מסר בשבוע שעבר פרטים נוספים על ההאשמות שמיוחסות לעובדי אונר"א, האשמות שגרמו למנהיגי העולם לנוע על כסאותיהם באי נוחות ולהודיע על סנקציות כנגד הארגון.

לפי העיתון, חלוקת התפקידים בין חברי הארגון התנהלה באופן הבא: שישה מתוך ה-12 השתתפו באופן פעיל בטבח, חמושים מכף רגל ועד ראש ועל פי החשד אף ביצעו זוועות באזרחים.

שניים אחרים עזרו לחטוף ישראלים, שניים נוספים השתתפו בטבח באזורים שבהם אזרחים ישראליים הוצאו להורג (ככל הנראה הכוונה למסיבת הנובה י.ג), אחרים תיאמו את הלוגיסטיקה של המתקפה.

אותם שניים-עשר בהם עוסק הדו"ח מהווים ככל הנראה רק את קצה הקרחון של תופעה רחבה בהרבה. התגובה המפתיעה של מדינות העולם השבוע לאירוע עם אונר"א, מוכיחה שישראל סיפקה הוכחות חותכות כל כך למעורבות של העובדים - שלא הייתה כמעט מדינה שרצתה להיות זו שמממנת את הארגון, מסבירים פרשנים את התגובה החריגה.

מתברר, כי אותם מחבלי חמאס שבכובעם השני עסקו בהומניטריות לרצועה, היו מורים בבתי ספר בעזה. "מתוך 12 עובדי Unrwa עם קשרים לפיגועים, שבעה היו מורים בבית ספר יסודי או תיכון, כולל שני מורים למתמטיקה, שני מורים לשפה הערבית ומורה אחד בבית ספר יסודי", חשף ה'וול סטריט'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר