בלתי נתפס

למרות הנתונים המזעזעים: זו המדינה שממשיכה לתמוך באונר"א

אחרי שנחשף המעורבות הבלתי נתפסת של חברי ארגון אונר"א, בטבח שמחת תורה, מדינות רבות בראשות ארה"ב, הודיעו כי הן מפסיקות לתמול בארגון | בספרד, הודיעו דווקא על הגדלת תקציב התמיכה (חדשות בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מבנה בית ספר של ארגון אונר"א (צילום: shutterstock)

למרות שמספר רב של מדינות, הודיעו לאחר חשיפת ישראל על המעשים הקשים של אונר"א, כי הן יפסיקו לתמוך בארגון, ישנה מדינה שהחליטה להגביר את הסיוע לארגון הטרור העזתי.

על פי הפרסום היום (שני) ב'רויטרס', ספרד הודיעה כי לא רק שלא תעצור את התמיכה באונר"א, אלא אף תעניק שלושה מיליון וחצי אירו נוספים לארגון.

בשנה שעברה, ספרד תרמה לאונר"א 18.5 מיליון אירו, מתוכם עשרה מיליון אירו הגיעו לפני מספר שבועות - חודשים אחרי הטבח המזעזע בדרום.

כזכור וכפי שדווח, לאחר חשיפת ישראל, כי בכירים באונר"א לקחו חלק במתקפה האכזרית נגד ישראל, הודיעו המדינות - ארצות הברית, בריטניה, איטליה, קנדה, פינלנד, אוסטרליה והולנד, כי הם יפסיקו לתמוך בארגון הטרור.

יצוין, כי ארגון אונר"א הוא זה שלמעשה משמר את "מעמד הפליט", עבור הפלסטינים למרות שעברו מאז יותר משבעה עשורים - מאז שקמה מדינת ישראל והפלסטינים הוגדרו כפליטים.

אחרי שהתגלה שלפחות שנים-עשר מתוך פקידי הארגון השתתפו במו ידיהם בטבח שמחת תורה, חתכו כאמור מדינות העולם בזו אחר זו את התמיכה הכספית בארגון, כאשר המכה הקשה מכולן הייתה זו של ארצות הברית - עד כה המממנת הגדולה ביותר של הארגון.

ה'וול סטריט ג'ורנל מסר בשבוע שעבר פרטים נוספים על ההאשמות שמיוחסות לעובדי אונר"א, האשמות שגרמו למנהיגי העולם לנוע על כסאותיהם באי נוחות ולהודיע על סנקציות כנגד הארגון.

לפי העיתון, חלוקת התפקידים בין חברי הארגון התנהלה באופן הבא: שישה מתוך ה-12 השתתפו באופן פעיל בטבח, חמושים מכף רגל ועד ראש ועל פי החשד אף ביצעו זוועות באזרחים.

שניים אחרים עזרו לחטוף ישראלים, שניים נוספים השתתפו בטבח באזורים שבהם אזרחים ישראליים הוצאו להורג (ככל הנראה הכוונה למסיבת הנובה י.ג), אחרים תיאמו את הלוגיסטיקה של המתקפה.

אותם שניים-עשר בהם עוסק הדו"ח מהווים ככל הנראה רק את קצה הקרחון של תופעה רחבה בהרבה. התגובה המפתיעה של מדינות העולם השבוע לאירוע עם אונר"א, מוכיחה שישראל סיפקה הוכחות חותכות כל כך למעורבות של העובדים - שלא הייתה כמעט מדינה שרצתה להיות זו שמממנת את הארגון, מסבירים פרשנים את התגובה החריגה.

מתברר, כי אותם מחבלי חמאס שבכובעם השני עסקו בהומניטריות לרצועה, היו מורים בבתי ספר בעזה. "מתוך 12 עובדי Unrwa עם קשרים לפיגועים, שבעה היו מורים בבית ספר יסודי או תיכון, כולל שני מורים למתמטיקה, שני מורים לשפה הערבית ומורה אחד בבית ספר יסודי", חשף ה'וול סטריט'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות