החזית הצפונית

סוריה: ישראל תקפה בחומס | דיווח: שמונה נהרגו בתקיפה

סמוך לחצות לילה דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי ישראל תקפה באזור העיר חומס | צבא סוריה אישר את דבר התקיפה | דיווח: שמונה נהרגו | בישראל לא מגיבים (צבא)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
תקיפה בסוריה (צילום: לפי סעיף 27א)

כלי תקשורת בסוריה דיווחו הלילה (רביעי) כי סמוך לחצות לילה נשמעו פיצוצים עזים באזור העיר חומס, בשל תקיפה ישראלית.

בהמשך סוריה אישרה רשמית כי אכן ישראל תקפה בשטחה. צבא סוריה מסר: "חיל האוויר הישראלי תקף בשעה 23:30 מצפון לבנון כמה עמדות בעיר חומס ופרבריה. מערך הנ"מ הסורי הופעל ויירט כמה מהטילים".

גורמי אופוזיציה בסוריה דיווחו כי היעדים שהותקפו שימשו כנכסים של צבא איראן. כמו כן, חלק מהדיווחים מדברים על נזקים שנגרמו כתוצאה מירי טילי נ"מ כושל.

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה בסוריה הממוקם בבריטניה, טען כי שמונה בני אדם נהרגו כתוצאה מהתקיפה, בהם שישה אזרחים ושני אנשי חיזבאללה.

בתוך כך, שר הביטחון, יואב גלנט, ביקר אמש בגבול הצפוני והתייחס ללחימה ואמר: "ר הביטחון גלנט אמר בשיח הלוחמים: "לאחר ארבעה חודשים בהם אנו נלחמים כאן, אפשר לראות תוצאות. ראשית, אנחנו דוחקים את האויב, פוגעים בחוליות נ"ט, בצלפים, בכוחות תצפית - העניין הזה מתבצע ברמה מאוד טובה, ולמעשה אנחנו גורמים לכך שההישג הטקטי בשורה ארוכה של מקומות מביא להישג אופרטיבי״.

לדבריו: "הפעולה הצבאית משרתת גם את ההבנה של חיזבאללה שיותר טוב לו לבחור בדרך אחרת. אנחנו לוקחים בחשבון את האפשרות שאנחנו נתדרדר למלחמה, אבל מעדיפים חלופה של הסדר״.

גלנט הבהיר: ״על דבר אחד אני לא יכול להתחייב לכם - מה יהיה ומתי יהיה. על דבר אחר אני כן יכול להתחייב לכם - מה שלא יהיה אנחנו ננצח, קודם כל את החמאס ואם צריך גם אחרים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר