מעמיקים את ההישג 

הרמטכ"ל ברצועת עזה: "הלחץ הצבאי - הכרחי במאמצים להשבת החטופים" 

הרמטכ״ל קיים אתמול (שלישי) הערכת מצב ברצועת עזה עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 162, תת-אלוף איציק כהן ומפקדים נוספים | הוא הדגיש: "ידענו שפירוק חמאס לא יקרה בשבוע או בחודש - זה קילוף שכבות והלחץ הזה מסייע להשגת המטרה של השבת חטופים" (חדשות צבא וביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי, ביקר אתמול (שלישי) פעם נוספת בצפון רצועת עזה ופגש את הלוחמים שממשיכים לפעול ללא הפסקה בסיכול חוליות הטרור של חמאס ולצמצם את המרחק בין כוחות צה"ל לבין החטופים במטרה להביא לשחרורם והשבתם הביתה.

בשיחת המוטיבציה והעידוד שקיים עם הלוחמים בשטח אמר הלוי: ״אני לא חושב שב-40-50 שנה האחרונות יש איזשהו צבא שלחם באזור בנוי, צפוף, גבוה, תת-קרקע, אויב ערוך להגנה, כמות בעיות לקילומטר מרובע כל כך גדולה, ובהצלחה שהיא כל כך מוחלטת במובנים הצבאיים שלה.

"וזה הישג מאוד מאוד גדול, מאוד מאוד גדול. אתם יכולים להיות מאוד גאים בזה, אתם עושים את זה בידיים, ברגליים. אנחנו היום ביום ה-122, אבל אנחנו מתקדמים, אנחנו לא דורכים במקום.

הרמטכ"ל עם הלחמים (צילום: דובר צה"ל)

"אנחנו לכאורה אומרים לנו מה באתם לאותו מקום? הייתם פה, למה באתם עוד פעם? לא. אנחנו באנו לאותו מקום אבל זה סיפור אחר לגמרי - אנחנו על מודיעין אחר, אנחנו על יעדים אחרים, אנחנו על הישגים אחרים, אנחנו על להרוג עוד אויב. ואני רואה יום יום את המספרים, את ההישגים, את התת-קרקע, את המחשבים.

"כשאנחנו דיברנו לפרק את חמאס לא חשבנו שזה יהיה בשבוע, לא חשבנו שזה יהיה בחודש - זה קילוף שכבות.

"ומה שאנחנו עושים עכשיו בחזרתיות הזו הם באים פעם שנייה, לפעמים פעם שלישית למרחב, אנחנו מעמיקים את ההישג. העיקרון של הפשיטות, ריכוזי מאמץ איכותיים, נוהל קרב נכון, הפתעה ותחבולה - יביאו להעמקת ההישג. עוד מחבלים הרוגים, עוד מפקדים הרוגים, עוד תשתיות מושמדות, ואני מקווה שהלחץ הזה מביא אותנו גם להשגה בעוד מטרה אחת חשובה של השבת חטופים. אני מקווה שכולם, אנחנו מתאמצים על זה מאוד. זה לא יקרה בלי הלחץ הצבאי, שלא נשלה את עצמנו, לכן אנחנו על כל הרצועה לוחצים באש, בתמרון סדור, בפשיטות מפתיעות ותמשיכו לעשות את זה בצורה מאוד מאוד איכותית״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר