התפטרות ראשונה בגלל המלחמה

מרגיש אשם; קצין באגף המודיעין פורש בגלל האחריות לטבח חמאס 

רב סרן בחטיבת המחקר באמ"ן משרת בתפקיד מודיעיני הקשור להערכת האיומים מצד החמאס  • מדובר בהתפטרות ראשונה וחריגה בצה"ל מאז פרוץ המלחמה שמעידה על האווירה הקשה בחיל המודיעין של הצבא (חדשות צבא וביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
חיילי צה"ל בסריקות וחיפושים חדשים באזור הטבח בעוטף עזה (צילום: Photo by Liron Moldovan/Flash90)

קצין בדרגת רב סרן בחטיבת המחקר של אגף המודיעין הודיע אתמול למפקדיו כי הוא מעוניין לפרוש מתפקידו ולהתפטר מהצבא: "אני לוקח אחריות על חלקי במחדל שהוביל לטבח ומבקש לסיים את תפקידי". כך חשף היום (חמישי) באופן בלעדי הפרשן הצבאי בכאן חדשות רועי שרון.

לפי הדיווח, הקצין משרת בתחום הערכת המודיעין שהובילה לכאורה לאחריות בטבח החמאס. בהודעה ששלח למפקדיו הוא כתב שמאז תחילת המלחמה הבין שעליו לסיים את תפקידו וכי הוא המתין שהלחימה תדעך, וכעת אחרי ארבעה חודשים הוא חש שהגיעה העת לקחת אחריות ולהתפטר.

יוזכר כי ההתפטרות הזו מעידה במיוחד על האווירה הקשה ששוררת בעיקר בזירה הפלסטינית של אגף המודיעין מאז פרוץ המלחמה והצעד החריג שעשה הקצין מלמד על לקיחת אחריות וכנות שאינן נמצאות הרבה בשיח הציבורי

בחודש האחרון דיווחנו על כך שמבקר המדינה מתכוון לבדוק לעומק את ההתנהלות הצבאית והמדינית בכל מה שקשור להיערכות לאירועי הטבח והנהלים של גיבוש המלחמה, מה שגם גרם להסתייגות מכיוונו של הרמטכ"ל ולשכת רה"מ שהתנגדו לביצוע התחקיר בעיתוי הנוכחי בעיצומה של המלחמה.

תגובת דובר צה"ל כפי שהובאה בכתבה: "הקצין פנה למפקדיו לפני מספר שבועות וביקש לסיים את תפקידו בנסיבות אישיות. הקצין סיים את תפקידו בימים האחרונים ויצא לתקופת חופשה ללא תשלום, בסיומה יבחן את המשך עתידו בצה״ל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר