ישראל במלחמהישראל במלחמה
מקסדות לוחמי שייטת 13

"החטופים בידינו" | תיעודים דרמטיים ומרגשים מרגע חילוץ החטופים מידי חמאס ברפיח

צה"ל חושף תיעודים דרמטיים מרגעי חילוץ החטופים במהלך המבצע ברפיח: ״החטופים בידינו, תקינים ובריאים, אנחנו עולים על מסוק וטסים לבית החולים״ | צפו בצילומים ממצלמות לוחמי שייטת 13 ומרגע החילוץ בלב קן צרעות המחבלים ברפיח | "מזמור לתודה" (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
תיעוד מרגע חילוץ החטופים ברפיח (צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל חושף הערב (שני) תיעוד מרגעי חילוץ החטופים, פרננדו מרמן ולואיס הר שנחטפו מניר יצחק, במהלך המבצע המיוחד בלב רפיח. הלוחמים נשמעים מכריזים רגע אחרי שהגיעו לחטופים: ״החטופים בידינו, תקינים ובריאים, אנחנו עולים על מסוק וטסים לבית החולים״.

מוקדם יותר ביקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אצל לוחמי הימ"מ שהשתתפו במבצע ואמר: "אנחנו ביום של שמחה שמהולה בעצב. שמחה על השחרור של חטופינו ועצב על נפילת לוחמינו. אבל אני רוצה להגיד לכם שהשחרור של לואיס ושל פרננדו זהו אחד ממבצעי החילוץ המוצלחים בתולדות מדינת ישראל".

נתניהו תיאר את אישור המבצע ואמר כי "לפני כמה ימים שהביאו לי את המבצע לאישור ואישרתי אותו. אחר כך כמה שעות אחרי חשבתי על שלושה דברים: אחד, חשבתי על קדושת המשימה. שתיים, חשבתי על הסיכונים מול הסיכויים, והיו סיכונים. שלישית, חשבתי עליכם, על הלוחמים. חשבתי מה יקרה ברגע המכריע, כי מנסיון אני יודע, שברגע הפריצה הפער בין ניצחון לאסון הוא מילימטר".

תיעוד ממצלמות לוחמי שייטת 13 ממפגשם הראשון עם החטופים (צילום: דובר צה"ל)

כפי שדווח במהלך היום, צה"ל רשם הלילה את אחד המבצעים הנועזים והמוצלחים בתולדותיו, כשחילץ בחיים משבי מחבלי ומרצחי החמאס שני חטופים ישראלים בחייהם - והביאם לישראל.

ההיערכות למבצע נמשכה זמן רב, ולפי דיווחים הבוקר ביצועו נדחה בשל תנאים שונים ללילה האחרון, זאת לאחר שהיה אמור לצאת לדרך כבר לפני כמה ימים.

הלוחמים ששחררו את החטופים הגיעו בצורה חשאית למתחם הבניין שבו הוחזקו, בלב רפיח. החטופים באותה שעה נכחו בקומה השנייה של הבית.

ברחבת המבנה נכחו שומרים חמושים של חמאס, וכן נכחו חמושים גם במבנים סמוכים. כדי להיכנס למקום השתמשו הכוחות במטען חבלה וירו לשורה של נקודות. הפעילות בוצעה הן בידי כוחות השטח והן מהאוויר, עד שנשלפו שני החטופים.

עוד דווח, כי בשלב הזה לאחר החילוץ נפתחה אש לעבר הכוחות ממבנים סמוכים והתנהל קרב ממושך. חיל האוויר תקף עשרות מטרות בשביל לאפשר לכוח לצאת מהמבנה. במהלך הפעילות נפצע אחד מהלוחמים באורח קל מנפילה מגובה.

מהזירה התקדמו הכוחות המחלצים לעבר נקודה שתוכננה מראש, שם המתין מסוק, שהמריא עם החטופים לבית החולים שיבא. בסך הכל המבצע כולו ארך כשעה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר