מסר לחיזבאללה

השר גלנט ללוחמי גולני: "אתם תגיעו לכל מקום - גם בלבנון" | צפו

שר הביטחון יואב גלנט ביקר את לוחמי גולני, ואמר להם: ״אתם תתייצבו בגבול הצפון, והמציאות הוכיחה שאם נדרש אתם תוכלו להגיע לכל מקום - גם בלבנון" | צפו בדבריו (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
דברי שר הביטחון יואב גלנט (צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון יואב גלנט, ביקר היום (שלישי) את לוחמי חטיבת גולני, במסגרת תרגיל שמקיימת אוגדה 36 בצפון הארץ.

יחד עם מפקד פיקוד הצפון האלוף אורי גורדין ומפקד אוגדה 36 תת-אלוף דדו בר כליפא, שר הביטחון גלנט קיבל סקירה ממח״ט גולני אלוף-משנה יאיר פלאי וממפקדי הגדודים, על הלחימה לבלימת האויב בתחילת המלחמה, ועל פעולת החטיבה בשטח הרצועה להשמדת גדודי החמאס בעיר עזה ובמחנות המרכז.

לאחר מכן, שר הביטחון שוחח עם מפקדים בסיירת גולני והביע את הערכתו על פעולתם. שר הביטחון הדגיש כי על הלוחמים להתכונן היטב לפעולתם בגבול הצפון, בהגנה על היישובים ובהתקפה נגד יעדי חיזבאללה.

ביקור השר יואב גלנט בחטיבת גולני (צילום: אלעד מלכה)

בשיח עם המפקדים בסיירת גולני, אמר השר גלנט: "הרבה הערכה על מה שעשיתם, חטיבת גולני בכלל, וכאן אנחנו מדברים על הסיירת נשאה בנטל הלחימה מהימים הראשונים. אתם חומת המגן שלנו – כל אחד בגזרתו, כל אחד בתקפותו.

״לצד העומס והמחירים, זאת גם זכות שלא נופלת בחלקו של כל אחד, כל אחד בתפקידו, והחובה שלנו עכשיו במשמרת שלנו, זה להגן על מדינת ישראל. זאת לא מלחמה שפתחנו בה ביוזמתנו, זה לא משהו שחיפשנו אותו, זה נכפה עלינו – יצאנו מהבור העמוק שהיינו בו ביום הראשון, והדוגמא של חטיבת גולני היא הדוגמא הכי מובהקת לעניין״.

גלנט הוסיף ואמר כי ״הדוגמא של אוגדה 36 מראה שכשצה"ל מחליט לבצע משימה – הוא מסוגל לבצע אותה. לצד ההישגים הגבוהים מאוד, שיובילו בקצה לזה שאנחנו נחסל את חמאס - לא יהיה פה ארגון כזה. זה לא עניין של נקמה, זה גוף שלא יוכל להתקיים אם הוא תכנן את מה שהוא תכנן – הרג וחטף 1,500 אנשים, כולל נשים וילדים וזקנים - הוא לא יכול להתקיים".

ביקור השר יואב גלנט בחטיבת גולני (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
ביקור השר יואב גלנט בחטיבת גולני (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
ביקור השר יואב גלנט בחטיבת גולני (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

על הגזרה בגבול הצפון, אמר שר הביטחון כי ״כאן בצפון אתם נכנסים לקרב הגנה, יש לכם פה תקופה אחת שהיא תקופת אימון, היא נשענת על הלוחמים הכי מנוסים שיש היום בצה"ל – האויב שונה ותנאי השטח שונים.

״התקופה השנייה זאת תקופת הלחימה בהגנה, זאת לחימה בהגנה. מי שלא פועל נכון נפגע, מי שפועל נכון פוגע באויב, עם המגבלות שיש פה. ומיד זה מתחבר לזה שיש לאפשרות ריאלית שאנחנו נגיע למצב שאנחנו נאלצים להחזיר את התושבים שלנו באופן כוחני אל הבתים שלהם. המשמעות היא, לייצר מציאות ביטחונית אחרת בכוח וזה יכול להוביל לכל דבר. אם האוגדה על חטיבותיה מתייצבת בגבול הצפון היא יכולה להגיע לכל מקום שאנחנו נחליט בלבנון וגם מעבר לזה.

״אנחנו חייבים להיערך לאפשרות הזאת. אתם צריכים להיות גאים במה שאתם עשיתם. תשפרו את, זה יעזור לכם בשביל לנצח בקרב הבא וגם לקחת את מה שהצליח ולהגיע איתו קדימה".

ביקור השר יואב גלנט בחטיבת גולני (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
ביקור השר יואב גלנט בחטיבת גולני (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר