החמצה היסטורית 

דיווח: בנט פספס הזדמנות לחסל את סינוואר אחרי הפיגוע באלעד 

בתקופת ממשלת בנט השב"כ הכין תכנית יזומה לחיסול מנהיג החמאס יחיא סינוואר בעקבות נאום הגרזנים הידוע לשמצה והפיגוע הרצחני בעיר החרדית אלעד | צה"ל ושר הביטחון התנגדו לחיסול וראש הממשלה לא התעקש לבצע | כך הוחמצה הזדמנות לשינוי  (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
בנט לא התעקש מול גנץ ופספס (צילום: Photo by Olivier Fitoussi/Flash90)

בעשר השנים האחרונות, נדונו בקבינט המדיני ביטחוני בהשתתפות ראשי הממשלה נתניהו ובנט מספר הצעות לחיסול יחיא סינוואר, בכל פעם היו נסיבות שניטרלו את המבצע, אם בגלל חשש מכשלון או מידע מודיעיני שחסר ולפחות במקרה אחד בגלל התנגדות של צה"ל ושר הביטחון למול ההזדמנות עליה עדכן אש השב"כ דאז את ראש הממשלה נפתלי בנט.

הרקע לרעיון לחסל את סינוואר בו תמך בנט, היה נאום הגרזנים הידוע לשמצה של מנהיג החמאס בו הוא עודד והמריץ את הצעירים במזר הערבי לצאת לבצע פיגועים רצחניים בערי ישראל - הנאום השפיע באופן מידי והוביל לפי מערכת הביטחון לביצוע פיגוע רצחני בעיר אלעד שבוצע על ידי חוליית מחבלים באמצעות גרזנים במוצאי יום העצמאות לפני כשנתיים, בפיגוע נרצחו 4 יהודים והמחבלים נתפסו כעבור מספר ימים אחרי שנמלטו. כך פורסם היום (חמישי) ב'ידיעות אחרונות'.

נאום הגרזנים הידוע לשמצה של רב המרצחים סינוואר (צילום: צילומסך כאן חדשות)
הקריאה של סינוואר לבצע פיגועי יחידים (צילום: צילומסך כאן)

לפי הכתבה של העיתונאי נדב איל, בתגובה לתכנית שהציג השב"כ לחיסול סינוואר ראש הממשלה בנט גילה שיש אפשרות מבצעית לכך, והחל מקדם את הנושא בכהונתו הקצרה. אחרי נאום הגרזנים הידוע לשמצה של מנהיג חמאם והפיגוע באלעד בעקבותיו, שוב דחף שב״כ לפעולה יזומה של ישראל שתתחיל בהריגת סינוואר. צה״ל התנגד נחרצות וגנץ בהיותו שר הביטחון תמך בעמדת הצבא בתוקף רב.

למערכת הביטחון של ישראל ברור שאישיותו של סינוואר מתוחכמת, אכזרית ויסודית ותעיד על כך העובדה של תכנון וביצוע הטבח הארור בשבת שמחת תורה יחד עם ההצלחה של ארגוני הטרור בחטיפת מאות ישראלים מבתיהם.

למרות שבמהלך השנים, שאלת חיסולו של סינוואר ריחפה בחלל חדרי הדיונים הביטחוניים ונדחתה, כעת הצורך לחיסולו מוסכם על ידי כל מקבלי ההחלטות ובהתאם לכך מתנהל המצוד שאולי יציל יהודים בעתיד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר